„O našich rezervách víme. Navíc nás teď limitují zranění. Na druhou stranu věřím, že pokud budeme kompletní, tak kvalitu předvedeme,“ věří trenér Čada.

Prostějovský kouč si musel v nedělním utkání Středoevropské ligy lámat hlavu se sestavou.

V jeho týmu figurují hned čtyři hráčky, které na tom nejsou zcela zdravotně v pořádku. Veronika Hrončeková měla výron v kotníku, nahrávačku Šárku Kubínovou bolí záda a Soňa Nováková nemá ještě doléčený prst, se kterým nemůže blokovat a má problémy při odbíjení míčů.

Problémy s krční páteří ještě nedávno trápily Gabiku Tomašekovou, která navíc nastoupila s obvázaným zápěstím. Všechna zranění by se do startu Ligy mistryň měla dát do kupy. Zdravotní komplikace ale nebyly zásadní příčinou prostějovské prohry 1:3 se Schwechatem.

„Příprava k útoku nebyla dobrá. A největší rozdíl mezi týmy byl v obraně,“ ohlédnul se za posledním vystoupením svých svěřenek Čada.

Jeho tým figuruje v tabulce Středoevropské ligy jasně na první místě. Na paty mu už ale šlape Maribor a samozřejmě také celek prostějovských přemožitelek. Ten má ale zatím odehrány pouze tři zápasy.

Snad jen Klagenfurt zaostává

Nyní se již dá usuzovat, že právě Prostějov s Schwechatem by měly bojovat o titul ve Středoevropské lize.

„Oba týmy mají asi stejný cíl, který je vyhrát Středoevropskou ligu,“ prohlásil po prostějovském utkání spokojený trenér Schwechatu Vladimír Přidal.

„Stále si myslím, že Prostějov je největší favorit. Uvidíme ale, kde bude nakonec Final Four, protože to bude možná rozhodující. Určitě ale spolufavority soutěže jsme,“ konstatoval slovenský kouč, který je s úrovní MEVZy spokojen.

„V lize ještě figuruje silné družstvo Mariboru a Doprastavu. Ale to už si myslím, že je zase o ten kousek níž. Slabé družstvo tam ale není. Je to dobrá soutěž nejen pro nás, ale i pro Prostějov,“ myslí si Přidal.

„Snad jen Klagenfurt zaostává. Ten je velmi slabý,“ dodal.

VK Modřanská má v dalších dnech nabitý program. Již ve středu a ve čtvrtek hraje přípravná utkání v Sopotech.

V sobotu pak „Modřanky“ bude čekat Středoevropská liga v Linci, 19. listopadu proběhne generálka na Ligu mistryň ve Splitu a o šest dní později si to již Prostějov rozdá v Champions League s Cannes.

Miroslav Mazal