Peterson může navíc Orlům výrazně pomoci na první vrchol sezony – kvalifikaci o prestižní Eurocup. Do ní Prostějov vstoupí už v úterý na palubovce Sofie, bulharského šampiona, jehož barvy americký pivot oblékal v minulých sezonách. „Čeká nás opravdu silný soupeř. Bez šancí ale rozhodně nejsme. Musíme hrát tvrdě a s velkým nasazením. Pak můžeme uspět.“

Jak se vám zatím líbí v Prostějově?

Zatím je všechno naprosto podle mých představ. Prostějov je krásné město a BK je výborný klub s vynikajícím zázemím, takže jsem spokojený po všech stránkách. Ale já jsem takový, že potřebuju hrát, takže už se nemůžu dočkat prvních zápasů.

Na Hanou jste zamířil z týmu bulharského mistra Lukoil Academik Sofia. Už jste tam nebyl spokojený?

Tak bych to neřekl. Lukoil byl dobrý tým, ale takové věci se prostě stávají. V Bulharsku jsem zažil parádní sezony, ale jak už to tak bývá všude ve světě, nastaly menší problémy. Najednou se nevědělo, jestli si klub udrží takový rozpočet jako v minulých sezonách, protože hlavní sponzor váhal s odchodem. Tak jsem se z několika nabídek rozhodl pro Prostějov.

Z jakého důvodu?

Jednání o smlouvě a podmínkách bylo rychlé a korektní. Svoji roli pochopitelně hrála skutečnost, že jde o tým, který pravidelně hraje ve špičce české soutěže, a navíc máme šanci probojovat se do Eurocupu.

Do něj vede cesta právě přes vašeho bývalého zaměstnavatele. V Sofii hrajete už v úterý. Jak se na to utkání a místní fanoušky těšíte?

Musím uznat, že to pro mě bude zvláštní. Budu tam hrát poprvé od toho, co jsem odešel. Ale co se týče hlediště, tak se snad nemám čeho bát. Byl jsem tam poměrně oblíbeným hráčem, takže čekám, že mezi diváky to bude tak půl na půl. Ale stejně si myslím, že je bude zajímat spíš basketbal než já.

Jak vidíte šance Prostějova proti Sofii?

Bude to hodně těžké utkání. Moc dobře vím, jak má Lukoil silný tým. Za mého působení tam bylo několik hráčů se zkušenostmi z NBA. Výborné individuality, to bude asi jejich nejsilnější zbraň. My proto musíme hrát velmi kolektivně. Když podáme maximální výkon, tak máme šanci postoupit.

Jak jste se zatím stihl sžít se spoluhráči?

Během přípravy jsme spolu něco odehráli. Parta je tu výborná. Vypadá to, že si dokážeme absolutně vyhovět jak na hřišti, tak mimo něj. Zatím to vypadá, že by náš tým mohl fungovat opravdu dobře.