Prostějov tak slaví svůj devátý titul, ale na rozdíl od předchozích let si jej musel tvrdě vybojovat.

„Titul chutná dobře, i když tento byl asi nejtěžší. Když vyhrajete v posledním zápase v tie-breaku, tak už neexistuje žádná vyrovnanější série,“ uvedl trenér Čada, který se k týmu vrátil v průběhu sezony.

Jeho svěřenky sice ovládly první set 25:21, ale na začátku toho druhého polevily a pustily své soupeřky brzy do pětibodového náskoku, který Olomouc udržela a vyhrála 25:22.

Ve třetím setu ale opět jasně dominovaly domácí hráčky, které si postupně vybudovaly až třináctibodový náskok a vyhrály 25:12.

I ve čtvrté sadě pokračovala převaha domácích. Za stavu 19:16, kdy už vše pomalu směřovalo k triumfu Prostějova, ale přišla osmibodová série olomouckých hráček, díky které zápas zamířil k dalšímu tie-breaku.

Ten v sérii rozhodoval už dvakrát a vždy v něm zvítězily Olomoučanky.

Prostějov ale tentokrát neponechal nic náhodě a od začátku rozhodujícího dějství si držel bezpečný náskok. Po vítězném míči na 15:6 pak mohly propuknout domácí oslavy.

Trenér domácích věděl, že si jeho svěřenky zápas ve čtvrtém setu zbytečně zkomplikovaly.

„Byli jsme od začátku lepší. Měli jsme ale špatnou chvilku ve čtvrtém setu, tam jsme si to zvorali. Vedli jsme 19:16, ale udělali jsme velkou hrubku a následně nepřihrály. Proto došlo k tie-breaku, i když jsme to měli rozjeté na 3:1,“ zlobil se Čada.

Třetí tie-break ve finálové sérii už ale jeho hráčky zvládly. Měli jsme dobrý servis a úžasný výkon odvedla Gambová, která v útočné činnosti byla jediná produktivní hráčka na obou stranách,“ chválil zkušený trenér.

Jeho protějšek Jiří Teplý měl i přes zklamání ke svým svěřenkám jen slova chvály.

„Celou sérii jsme si užili od začátku až do konce. Sice s nešťastným koncem, ale přesto chci celému družstvu poděkovat za fantastickou sezonu. Nemáme se za co stydět. Holky odehrály fantastický zápas,“ chválil dlouholetý lodivod olomouckých volejbalistek.

Rozhodující moment přišel podle něj na začátku zkrácené hry.

„V závěru čtvrtého setu jsme to dobře odservírovali a odblokovali. Bohužel nám nevyšel začátek toho pátého a to rozhodlo. Tam jsme se dostali pod tlak,“ konstatoval Teplý.

VK AGEL Prostějov – VK UP Olomouc 3:2 (21, -22, 12, -20, 6)

Konečný stav série: 3:2. Rozhodčí: Pecháček, Grabovský. Čas: 125 minut.
Prostějov: Emonts, Frigo, Casalis, Gambová, Herelová, Hindriksen, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Olomouc: Kubínová, Dedíková, Sajdová, Napolitano, Michalíková, Strušková, libero Sain – Košická, Dudová, Andreeva, Čutuk. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.

Autor: Ondřej Kašlík