„Soupisky obou týmů byly bohužel velmi nerovnoměrné. Fenerbahce disponuje obrovsky zkušenými hráčkami a předvedl velký volejbal. Jeho postup byl zcela zasloužený,“ uznal po turecké porážce trenér Miroslav Čada, který už potřetí v řadě s Prostějovem skončil v 1. kole vyřazovací části. „My jsme měli šanci jen v koncovce úvodního setu a po jeho ztrátě už mělo domácí družstvo v dalším průběhu navrch,“ vrátil se k utkání.

O poznání spokojenější byl domácí kormidelník Ze Roberto.

„Prostějov už nehrál zdaleka tak dobře jako před vlastními fanoušky. My jsme toho bohužel v úvodu nedokázali využít a během prvního setu udělali několik hloupých chyb v obraně, hlavně na bloku. Přesto jsme dokázali sadu získat, což rozhodlo celý zápas. Potom už jsme byli lepším celkem,“ shrnula brazilská trenérská legenda.

„Podaly jsme dnes lepší výkon než v prvním vzájemném utkání. To bylo moc důležité, protože vyřazovací fáze je vždy velmi nebezpečná. My jsme úvodní krok zvládly bez větších problémů,“ přidala se Američanka Logan Tom, nejvíce bodující hráčka odvety.

Prostějovská kapitánka Solange Soares litovala zejména promarněné šance v úvodním setu.

„Škoda závěru první sady, kde se lámalo celé utkání. Většinu zahajovacího setu i část druhého jsme hrály kvalitní volejbal, pak se pořád víc a víc projevovala síla Fenerbahce. Kromě úplné koncovky jsme tady ale odvedly solidní výkon,“ okomentovala Brazilka se slovenským pasem.

Fenerbahce Universal Istanbul, hlavní adept na celkový triumf v CEV Volleyball Champions League, se ve čtvrtfinále potká s Rabitou Baku, přemožitelem Prostějova z minulé sezony. Ázerbájdžánský velkoklub, stejně jako v posledním ročníku, musel o postup bojovat ve zlatém setu, nakonec přes polské Sopoty postoupil. Souboj Fenerbahce s Rabitou bude zároveň měřením sil posledních dvou vítězů mistrovství světa klubů.