Do stavu 4:4 byl začátek utkání vyrovnaný. Pak výborně zapodávala Michaela Smolková, protihráčky dostala do problémů na přihrávce a vzniklé chyby se hostům povedlo ztrestat sedmibodovou šňůrou na 4:11. Ziskem výrazného náskoku nabraly Hanačky pohodu, kterou přetavily do pokračování skvělého výkonu i ve zbytku sady a nečekaně se zrodil debakl 11:25!

„V utkání jsme začali výborně na podání, proto jsme první set ovládli celkem jasně. Soupeřky se těžko dostávaly do hry a neprosazovaly se v útoku," okomentoval jednoznačný vstup Prostějovanek do zápasu jejich trenér Miroslav Čada.

V druhém setu vydržel vyrovnaný průběh o něco déle. Konkrétně do skóre 7:7. Následně moravská parta znovu přidala zdravou agresivitu a odskočila na 11:7 Vzápětí ale přišla na prostějovské straně první vydatnější várka nevynucených chyb a bylo to 13:13. Výpadek vékáčka ale trval jen chvíli a vystřídal jej nový nápor brzy přetavený na vedení 19:15. Konečný výsledek pak zněl 25:19 pro Prostějov.

Pražanky se s přibývajícím časem zlepšovaly, na úsvitu třetího dějství zatlačily servisem a zpřesnily příjem. Čadovy svěřenkyně potřebovaly opětovně zažehnout vychládající herní motory, což vyšlo sérií tří úspěšných balónů za sebou při podání Raquel Löff na 9:9. Pak sice bojovné protivnice urvaly jednu maratónskou výměnu, jenže mančaft okolo precizně nahrávající kapitánky Simony Bajusz a často skórující Kláry Faltínové se tím nenechal nijak rozhodit a brzy rozhodl. Byť Olymp ještě ze všech sil dotahoval a koncovku zdramatizoval, mohly se obhájkyně mistrovského titulu radovat z vítězství 25:22 a celkově 3:0.

„Postupně se hra začala vyrovnávat a na konci šel Olymp neúprosně za vítězstvím alespoň v daném setu. Výbornou obranou nás znervózněl a my jsme se už hůře prosazovali. Nicméně si myslím, že vítězství je pro nás zasloužené. Velký rozdíl mezi oběma týmy byl v útočné úspěšnosti,“ dodal Miroslav Čada.

Olymp Praha – VK Prostějov 0:3 (-11, -20, -22)

Rozhodčí: Marschner - Olt.

Diváci: 150.

Olymp Praha: Kalhousová, Žáková, Kopáčová, Virtová, Šimáňová, Nic. Šmídová 4, Poloučková, Nat. Šmídová, Kelnárová, Gajdová. Libera: Dostálová, Brancuská. Trenér: Stanislav Mitáč.

Prostějov: Bajusz, Faltínová, Kvapilová, Silva, Smolková, Löff. Libero: Stavinohová. Trenér: Miroslav Čada.