Na prostějovském velodromu se po dva dny bojovalo o body do žebříčku UCI, na Hanou se sjela skvělá konkurence a skvěle se dařilo reprezentantům Dánska.

V omniu splnila roli velké favoritky dánská mistryně světa Amelie Dideriksen, která přidala druhé vítězství také v madisonu společně s Julií Leth.

Další vítězství pro Dánsko přidal Niklas Larsen v omniu. K radosti diváků pak ovládl bodovací závodu reprezentant Dukly Praha Nicolas Pietrula.

V disciplíně madison, která je tradičním vyvrcholením Memoriálu Otmara Malečka, startovaly celkem čtyři české dvojice, dvě z domácího týmu TUFO-PARDUS Prostějov a dvě v barvách Dukly Praha. Nejlépe si přitom vedlo duo Ondřej Vendolský – Jan Kraus, když obsadili osmou příčku a o místo za nimi skončili závodníci z Prostějova Daniel Babor a Wojciech Pszczolarski.

Vítěznou dvojicí byli opět dánští závodníci Lasse Norman Hansen a Niklas Larsen, druzí skončili reprezentanti Běloruska Yauheni Karaliok a Mikhail Shemetau, třetí byli Morhan Kneisky a Florian Maitre z Francie.

Mezi sprintery uspěl v pátek Robin Wagner z Dukly Brno. Ještě více se brněnským závodníkům dařilo druhý den v keirinu, který ovládl Martin Čechman před Tomášem Bábkem.

„Dvacátý ročník se vydařil nadmíru dobře. Sportovní úroveň byla excelentní a z pohledu pořadatele jsem také rád, že nedošlo k vážnějším pádům či jiným problémům a v neposlední řadě vyšlo počasí. Skvělým vyvrcholením akce byl závěrečný madison a finále keirinu, které bylo zcela v režii českých jezdců. Byl to závod jako řemen,“ hodnotil ředitel závodu Michal Mráček.