Bývalí velcí rivalové, kteří se na okruhu ATP utkali mezi lety 1995 a 2006 celkem třináctkrát, nabídli divákům mnoho zajímavých výměn a nechyběly ani tradiční vtípky.

Vítězem exhibice byl domácí osmatřicetiletý tenista, který o dva roky mladšího Španěla porazil 6:3. Vyrovnal tak vzájemnou bilanci na 7:7.

„Jako závodní tenista to tak ale nepočítám. Všichni jsme viděli, že to bylo v zábavném tempu a to vrcholový sportovec nemůže brát jako revanš," řekl po utkání Novák.

„S Carlosem se znám strašně moc dlouho, zápolili jsme spolu už v juniorském věku a jsme výborní přátelé. Jsem rád, že bývalá světová jednička přijala naše pozvání a myslím, že je to dobrá vizitka pro český potažmo prostějovský tenis," řekl Novák.

„Užil jsem si to a doufám, že Carlos zase někdy přijede."

Šestatřicetiletý rodák z Pallma de Mallorca byl v Prostějově vůbec poprvé a prostředí i organizaci turnaje si velmi pochvaloval.

„Musím říct, že jsem si to tady opravdu užil," prohlásil.

Moya krátce zavzpomínal na svoji bohatou kariéru, během které vyhrál dvacet turnajů ATP.

„Vzpomínky jsou to opravdu krásné. Vyhrál jsem French Open, Davis Cup a nejdůležitější pro mě bylo, že jsem se stal světovou jedničkou jako první španělský tenista," vyprávěl Moya, který se hned v sobotu odpoledne vrací do Paříže na finálový víkend Roland Garros.

Po exhibici se rozehrálo finále mužské dvouhry Czech Open mezi Radkem Štěpánkem a Jiřím Veselým.