Během nastávajícím víkendu, od pátku 8. do neděle 10. května, budou mít diváci z Prostějova i okolí jedinečnou možnost spatřit odvážné muže na motorových padákových kluzácích. Ti budou soutěžit při plnění nejrůznějších disciplín jejich specifického leteckého odvětví – motorového paraglidingu.

Organizátorem akce je místní Paramotor klub Prostějov. Ten na letišti v Prostějově – Stichovicích (výpadovka z Prostějova na Ohrozim), pořádá pod záštitou Letecké amatérské asociace ČR 1. kolo motorové ligy, s přízviskem „O pohár krále Ječmínka“

Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích: motorové krosny, tandemové krosny, motorové tříkolky a motorové tandemové tříkolky.

Na soutěžící ve všech kategoriích čekají disciplíny technického rázu. Mezi nimi například slalom, přesnost přistání, hodnocení startu, ale třeba i ekonomické – nejdelší let na odměřené množství paliva, minimální a maximální rychlost a navigační disciplíny – let podle mapy a vyhledávání bodů v terénu.

Soutěžní lety budou probíhat vždy už od časného rána, tedy od 6.00 do 10.00 a následně odpoledne od 16.00 do 20.00.

Přístup na letiště je možný z ohrozimské silnice od areálu Forte, parkování aut je na vyhrazeném parkovišti a pohyb osob z důvodu leteckého provozu pouze ve vyhrazeném prostoru okraje letiště. Občerstvení pro účastníky i návštěvníky je zajištěno.