S dosavadním průběhem sezony tak může být zkušený jezdec spokojený. „Daří se, oproti loňsku, kdy jsem byl třikrát zraněný, je všechno v pohodě," pochvaluje si.

Poslední závod českého šampionátu přitom nedopadl podle jeho představ. V jihočeské Kaplici ve finále i superfinále skončil až na konci první desítky.

„V Kaplici jsem se vždycky trápil. V superfinále jsme se předjížděli s Kadlečkem a Sukupem. Trať ale nebyla dobře připravená a špatně se předjíždělo," kritizoval Žerava.

Po třech závodech mu v průběžném pořadí patří pátá příčka. „Ani pořádně nevím, jak na tom jsem. Letos se to divně počítá i dohromady se třídou MX2. Jezdí se ale kvalitní závody, startovní listina je vždy nabitá," okomentoval mistrovství republiky.

Zároveň věří, že v dalších závodech se mu bude dařit víc. „Teď se jede v Dalečíně a Petrovicích, což jsou moje oblíbené tratě. Budu se snažit udržet páté místo. Pořadí je ale dost vyrovnané a hodně bude záležet na tom, abych dokončoval všechny jízdy," uvědomuje si Žerava.

Prostějovský motokrosař letos startuje i na mistrovství Slovenska, kde se mu nadmíru daří. Ze čtyř závodů hned tři vyhrál. Žeravu tak může mrzet výpadek ze Šenkvic. „Druhou rozjížďku jsem nedokončil kvůli lehkému pádu. Jinak se mi ale hodně daří," poznamenal Žerava.

U východních sousedů má nejvyšší ambice. „Do konce šampionátu zbývají dva závody. Budu se snažit získat titul," přeje si.

Na Slovensku Žerava závodí s podobnou konkurencí jako v českém šampionátu. „Jezdí tam hodně českých závodníků jako Čepelák, Michek nebo Bartoš. Slováci teď nikoho ve špičce nemají, takže první pětka je od nás. Závodí se ale na kvalitních tratích," ocenil Žerava.

Mimo obou mistrovství se prostějovský motokrosař vrátil i do mistrovství světa kubatury MX3. Ve Slovinsku skončil čtrnáctý. „To ale byla jednorázová záležitost. Teď jsem měl startovat v Chorvatsku, kde ale závod zrušili. Pojedu tak už jen v září v Pacově," plánuje.

Žerava v letošním roce mimo týmu vyměnil i motorku, když hondu nahradila suzuki. „Motorka mi sedla líp než honda. Lépe se mi ovládá, jsem spokojený," pokračoval v pozitivním hodnocení.

Motokrosový kalendář je pořádně nabitý, ale Žerava se ani o volných víkendech nenudí. „Závodů je dost u nás i na Slovensku. Když je volno, tak jezdím se syny na bikrosové závody. Navíc se věnuju i trénování mladých motokrosařů," dodal Žerava.