V první jízdě Žerava odstartoval za trojicí favoritů Potisek, Michek a Bill a čtvrtý také skončil. Ve druhé jízdě se mu už start tolik nepodařil. Na přední jezdce ztratil a do cíle se dokázal posunout na šesté místo.

Bulharský závod se nadmíru vydařil dalšímu českému motokrosaři Martinu Michkovi. Ten obsadil druhé místo a v průběžném pořadí šampionátu je třetí za svým víkendovým přemožitelem a vítězem zahajovací Velké ceny Řecka Švýcarem Julienem Billem.

Michek začal naplňovat své předsezonní plány o útoku na medailové umístění v konečném hodnocení mistrovství světa, na které český motokros čeká 35 let. V obou jízdách v bulharském Trojanu skončil třiadvacetiletý jezdec na druhém místě, přičemž v té druhé zaostal za Potiskem jen o dvě a půl sekundy.

Michek startoval v minulých dvou letech jako tovární jezdec TM v nabitějších kategoriích MX1 a MX2, ale na podzim přešel do týmu Orion Litomyšl s cílem výrazně se prosadit ve třídě MX3. Nejraději by získal titul, aby si vyjel účast v královské kategorii MX1 a měl by hrazené startovné.

Grand Prix Bulharska, 2. závod MS v motokrosu ve třídě MX3 v Trojanu:

1. jízda: 1. Potisek (Fr./Honda) 33:38,892, 2. Michek (ČR/KTM) –4,553, 3. Bill (Švýc./Honda) –20,786, 4. Žerava –43,230, …10. Michalec (oba ČR/Honda) –1:18,033.

2. jízda: 1. Potisek 34:07,915, 2. Michek –2,538, 3. Bill –5,000, …6. Žerava –30,795, 9. Michalec –1:08,343.

GP celkově: 1. Potisek 50, 2. Michek 44, 3. Bill 40, 4. Žerava 33, …9. Michalec 23.

Průběžné pořadí MS: 1. Potisek 68, 2. Bill 65, 3. Michek 56, …7. Žerava 44, 11. Michalec 23.