Zkušený motokrosař tak 
v seriálu mistrovství světa kubatury MX3 odjel jediný závod a zřejmě u toho i zůstane. „Po zranění jsem v rámci tréninku startoval ve slovenských Šenkvicích. Hodně mi to pomohlo, protože jsem dostal pořádně zabrat. Ve stínu bylo 42 stupňů. Byla to taková léčba šokem," okomentoval Žerava umístění ve druhé desítce.

Šampionát, v němž se 
v předchozích letech pohyboval na předních příčkách, už letos zřejmě vynechá. „Do konce zbývají dva závody. Do Anglie asi nepojedeme a v Německu se jede závod ve stejný termín jako Šestidenní," upozornil. Šance na přední umístění nemá ani v mistrovství republiky.

„Už jsem vynechal pět rozjížděk, takže je to špatné," přiznal.

Svou pozornost tak Žerava zaměřuje na nově vzniklý seriál Inter mistrovství republiky, v němž mu v průběžném pořadí patří druhé místo. „Do konce zbývají dva závody 
v Holicích a Třemošnici, na které bych se chtěl zaměřit. Vedoucí Francouz Richier je nejlepší, ale já se budu snažit 
o druhé místo," plánuje.

Prostějovský motokrosař vzhlíží i k zářijové Šestidenní v Německu. „To bude takový vrchol sezony," říká.

Zároveň se neobává, že by náročnou soutěž po několika pauzách nezvládl fyzicky. „Jede se to v jiném tempu než motokros. Při přejezdech se jede tak na sedmdesát procent. Navíc mám hromadu času se dát do pořádku," věří.

Žerava totiž před deseti dny začal závodit, ale v optimální formě není. „Snažím se trénovat a závodit, ale noha není stoprocentně v pořádku. Bolí mě to, při dlouhých skocích musím dávat pozor. Při závodech dělám chyby," uvědomuje si.

O víkendu při dalším závodu mistrovství republiky 
v Kaplici už ale proháněl nejlepší. „Odstartoval jsem jako čtvrtý, ale ve čtvrtém kole jsem spadl. Pak jsem ale dojel Kadlečka s Votroubkem a byl jsem překvapen, že jsem na tom byl fyzicky lépe než oni," pochvaloval si.

Průběh letošní sezony ho ale hodně mrzí. „Je to můj nejhorší rok. Měl jsem tři velká zranění. Před sezonou jsem byl přitom dobře rozjetý. Trénoval jsem v Mohelnici, v Itálii jsem závodil se světovou špičkou," poznamenal.

Ve zbývajících závodech prostějovskému motokrosaři půjde i o angažmá na příští sezonu. „Zatím zůstávám v Motomanu a vypadá to dobře. Musím se ale dát dohromady a nachystat se na příští sezonu," dodal Žerava.