Tomu se v posledních týdnech ve světovém šampionátu moc nedaří, a tak si chce spravit chuť v domácí konkurenci. Jezdec týmu UFO racing má zrovna v Holicích o motivaci postaráno.

„Holice jsou kousek od Náchoda, kde sídlí naše stáj. Je to domácí trať. Navíc před šéfem se pokusím o co nejlepší výsledek,“ plánuje Žerava.

Víkendové závody slibují napínavou podívanou. Bodové rozdíly mezi nejlepšími motokrosaři jsou minimální. Vedoucí Čepelák má náskok čtyř bodů před Žeravou a dvanácti před Bartošem. Do hry o titul ještě může teoreticky promluvit i čtvrtý Michek.

„Je to hodně otevřené. Z nás čtyř může vyhrát každý,“ připouští Žerava.

Po několika závodech mistrovství světa je navíc rád, že písčitý podklad tratě nyní vystřídá klasická hlína. „Je tady pěkná trať. Vloni jsem ale nedojel. Při závodě jsem zavadil bolavým kolenem o mez a musel jsem odstoupit,“ zavzpomínal na loňskou sezonu, po níž právě s kolenem musel na operaci.

Průběžné pořadí mistrovství republiky v motokrosu po čtyřech závodech: třída Open: 1. Čepelák Jirí 168 bodů, 2. Žerava Martin 164, 3. Bartoš Petr 156, 4. Michek Martin 138, 5. Masařík Petr 123, 6. Kadlecek Michal 112.