Český reprezentant nezajel dobrý čas už v kvalifikaci, v níž skončil až dvacátý. „Asi pětkrát jsem spadl a měl defekt. Trať se mezitím ještě víc rozbila a už jsem nestačil zajet dobrý čas. Počítala se mi tak první jízda,“ řekl Žerava.

Smůla prostějovského závodníka neopustila ani při závodech. „Při první rozjížďce jsem se po startu zapletl do hromadného pádu. Odjížděl jsem jako poslední, protože všichni leželi na mé motorce. Stálo mě hodně sil, abych se posunul alespoň na sedmnácté místo,“ okomentoval první jízdu Žerava.

Při druhém startu se už vyhnul pádu, ale na lepší něž čtrnáctou příčku nedosáhl. „Aspoň nějaké body jsem získal. Ale příští rok musím víc potrénovat na písku,“ uvědomuje si.

Dva závody před koncem šampionátu se prostějovský motokrosař drží na osmém místě. Vzhledem k velkým bodovým rozestupům se už výš těžko posune. „Budu se snažit udržet toto umístění. Příští závod se jede ve Švýcarsku, kde se mi vždy dařilo,“ slibuje si větší bodový příděl.

Již o tomto víkendu se však jede předposlední díl domácího šampionátu, v němž Žerava útočí na titul. „Mám velkou motivaci. Holice jsou navíc kousek od Náchoda, kde sídlí naše stáj. Takže je to pro nás domácí trať, kde se musím před šéfem pokusit o co nejlepší výsledek,“ uvědomuje si.

Starší články:
Žerava havaroval a dva dny nemohl chodit
Dobré znamínko. O Martina je zájem i v reprezentaci