Téměř dvoumetrová volejbalistka je podle svých slov v Prostějově spokojená stejně, jako byla před pár lety v Olomouci.

„Morava je pro mě taková srdeční záležitost. Mám to tu ráda,“ podotkla rodačka z Plzně, která ve vzájemném duelu pomohla Prostějovu pěti úspěšnými bloky k zisku dvou setů.

Pro nový prostějovský tým jsou typické velké výkyvy, což se ukázalo i při derby. Už jste si na to zvykly?
Neučí nás to, aby to bylo takhle. (usmívá se) Pozitivní na tom je, že jsme dokázaly zápas otočit a dotáhnout ho do tie-breaku. V něm už je to o hodně o maličkostech a o štěstí. Záleží na jednom lepším útoku, lepším podání.

První dva sety jste prohrály, ale pak jste se dokázaly neuvěřitelně zvednout. Čím jste nakonec změnili ráz zápasu?
Asi jsme si to srovnaly víc v hlavě a začaly jsme víc bojovat. Začaly jsme hrát razantněji, občas jsme daly lepší servis. Tím pádem jsme se dostaly do hry a pak se už chytly.

Utkání nakonec rozhodl tie-break. Co v něm podle vás hrálo roli?
Tam se hraje už bod po bodu. Když jsou takhle vyrovnaní soupeři, rozhoduje, kdo víc zariskuje jeden útok nebo podání. Olomouc v něm nakonec byla lepší, tak vyhrála.

Ukázal váš výkon ve druhé polovině duelu, kde leží potenciál prostějovského týmu, pokud se vyhne výkyvům?
Chceme stabilizovat náš výkon a nedotahovat to takhle až do pěti setů. Je to náročné fyzicky i psychicky. Chtěly bychom více výher 3:0, ale ještě na tom musíme pracovat.

Stejně jako další hráčky jste v minulosti působila v Olomouci. Prožívala jste zápas o to víc?
Čtyři roky jsem tu hrála a byla jsem spokojená. Halu znám a hrálo se mi v ní dobře. Před zápasy nervózní nebývám, takže jsem to nijak zvlášť neprožívala.Takže vzájemné hecování před zápasem se nekonalo?
Nic zvláštního neproběhlo. Nějaké hecovačky trošku byly, ale nemůžu říct s kým (směje se).

Olomouc letos hodně posílila a je hlavním favoritem na zisk titulu. Jak vidíte její ambice?
Mají výborný kádr, mají zastoupení na všech postech. Když se jedné nedaří, může nastoupit jiná hráčka a stejně kvalitní. Ale myslím, že když stabilizujeme náš výkon, tak můžeme být Olomouci vyrovnaným soupeřem.

Takže to neberete tak, že ostatní týmy bojují za Olomoucí jen o druhé místo?
Určitě jsou adept na titul, ale nikdy se nedá předem říct, kdo vyhraje. Záleží na momentální formě. Olomouc hraje čtyři soutěže, což je fyzicky náročné. Takže uvidíme, jak to zvládnou.

Poslední tři roky jste strávila v zahraničí. Jak jste si nyní zvykla v Prostějově?
Mně se líbilo už v Olomouci, takže ta Morava je pro mě taková srdeční záležitost. Mám to tu ráda, mám to kousíček do Olomouce, takže to není žádný větší rozdíl a rychle jsem si zvykla.

Před sezonou přišlo do týmu více nových hráček. Jak se podařilo dát dohromady kolektiv?
Já si myslím, že s holkami máme dobrý kolektiv. Nikdo s nikým nemá žádné problémy. Já tam mám čtyři holky, se kterými jsem hrála v Olomouci, takže jsem spokojená.