V kádru Miroslava Čady nahradí rodačka z Rijeky Slovinku Tinu Lipicerovou-Samec. Ta neočekávaně opustila svůj klub před týdnem a zamířila za volejbalem do francouzského Cannes. VK Modřanská Prostějov tak musel narychlo hledat náhradu a volba padla právě na Popovičovou.

„Je stabilní členkou národního týmu své země, u nás podepsala smlouvu do konce tohoto soutěžního ročníku. Všichni fanoušci se mohou těšit na její kvalitní hru a mužská část publika také na její atraktivní vzhled,“ prozradil pro klubový web Peter Goga, sportovní ředitel klubu.

Stejně jako v případě Kim Glassové nepřichází Popovičová do Prostějova díky svým neoddiskutovatelným ženským přednostem, ale především kvůli volejbalovým schopnostem.

Zkušená hráčka s důrazným útokem

Trojnásobná mistryně Chorvatska získala v dresu italské Novary i triumf v Lize mistryň v roce 2007. Z Novary následně putovala do dalších klubu z Apeninského poloostrova Chieri Volley. Vyzkoušela si u tureckou ligu v týmu Besiktas Istanbul, minulou sezonu odehrála znovu v Itálii a tu probíhající zahájila v korejském Soulu.

„Získali jsme zkušenou hráčku, která prošla špičkovými kluby v několika zemích. Její největší předností je důrazný útok,“ řekl trenér Prostějova Miroslav Čada. „Jsme rádi, že se nám těsně před startem podařilo získat takovou hráčku, i když zapracovat ji do týmu takhle rychle bude velmi náročné,“ doplnil Čada.

I proto by v Prostějově chtěli, aby se představila už v sobotním extraligovém derby v Přerově, která začíná 18.00. „Vyřizuji co nejrychleji všechny nezbytné dokumenty, aby byla k dispozici a následně s námi mohla odcestovat do Kazaně k úvodnímu vystoupení letošní Champions League,“ připomněl |Goga, že už ve středu vstoupí Modřanky na půdě ruského velkoklubu do Ligy mistryň.