V prvním setu šly hostující hráčky do vedení 0:2, ale když probíhal první technický time, vedl Prostějov 8:4. Zviditelňovat se ale začala, zejména dělovými smeči, černá rakouská hráčka s číslem 5 na dresu, Amra Solomon. Jak se později ukázalo, byla nejlepší z týmu hostí. Prostějovské volejbalistky pak po snížení svého náskoku (9:7, 10:8) začaly své vedení znovu navyšovat.

Parádně smečovala Gabika Tomašeková, kapitánka Modřanské Solange Soares přidala smeč „s očima“ po boční lajně hřiště. Prostějovské hráčky bušily do soupeřek i nadále jak se sluší a nechyběla ani uličnická „zálivka“ Tomašekové na 20:13. Potlesk diváků si pak zasloužil kvalitní blok rakouské dvojice Mai – Teufl nad sítí, ale když uplynulo 19 minut od zahájení zápasu, vedl Prostějov 1:0 na sety.

Do vedení šla rakouská výprava i po zahájení druhé části hry, ale Prostějov otočil na 5:1. Vedle jiných kladů nadchl i účinný blok páru Ivana Bramborová – Gabika Tomašeková a zničující smeč Bramborové na 10:2. Když vedl Prostějov 16:4, rozhodl se trenér Miroslav Čada dát příležitost dalším prostějovským volejbalistkám. Přišly Anna Velikiy a Soňa Nováková, odešly Solange Soares a Šárka Kubínová. Po dalším vítězném míči vystřídala ještě Darina Košická Tatianu Armenko. Veronika Hrončeková potom vynikla sólovým blokem a druhý set uzavřela parádní smečovou bombou Bramborová.

Aby dodržely tradici, vedly hostující volejbalistky i v závěrečném setu. Když poslala Mai servis do vzdáleného růžku naší strany hřiště tak svítilo 0:2 a když se podařilo Solomon eso, tak 2:4. Na 4:4 smečovala Velikiy, ale o vedení se pak obě strany přetahovaly. Diváci samozřejmě očekávali, že se ve skóre podaří odskočit těm, se kterými sympatizují, ale marně. Naopak, na ukazateli skóre najednou svítilo 12:15, 13:16, ale i 14:18 a to si vzal trenér Čada oddechový čas. Jeho svěřenkyně pak dosáhly dvou dobrých míčů a následně snížily vedení soupeřek i na 18:19 a 19:20, ale po servisech Soloman prohrávala Modřanská hrozivě 20:24.

Přesto prostějovský kolektiv dokázal hlavou z popravčího špalku ucuknout. Tomašeková zařídila snížení na 23:24 a úspěšný blok dvojice Tomašeková – Velikiy znamenal srovnání na 24:24. O pokračování závěrečného dramatu se pak ještě zasloužily zejména hostující Soloman a prostějovské smečařky Artmenko s Bramborovou, která zatloukla do rakouské rakve hřebík poslední.

„První dva sety byly pro nás vcelku jednoduché, ale ve třetím nám dělal rakouský tým nepěkné potíže,“ musel přiznat na tiskové konferenci po utkání Lubomír Petráš, asistent trenéra prostějovského celku Miroslava Čady. „Respekt soupeřky odhodily, využily také šance, kterou jim nabídla poněkud snížená koncentrace našich hráček po dvou vyhraných setech. Corina Ssuschke a Tina Lipicer se do dnešního utkání nezapojily z toho důvodu, že dostaly možnost odpočinku.“

„Blahopřeji prostějovskému týmu k vynikajícím úspěchům v probíhající sezóně, výborně reprezentuje český volejbal,“ vystřihl upřímnou poklonu český trenér rakouského Lince Jiří Šiller. „Dnes byl patrný výkonnostní rozdíl mezi soupeři zejména v průběhu druhého setu. V Rakousku vedení našeho oddílu akceptovalo moji žádost a umožnilo nám start ve středoevropské lize. Je samozřejmě kvalitnější než rakouská a výkon našeho týmu může vzrůstat. Jsme v desetičlenné tabulce sedmí a věřím, že k dosavadním čtyřem vítězstvím ještě nějaká přidáme.“

Přítomná blokařka prostějovského celku Veronika Hrončeková vyslovila radost nad svým zařazením do základní sestavy a vyzdvihla kvalitu obrany rakouského týmu v závěrečném setu.