Hostující volejbalistky zahájily duel vítězným míčem, ale Prostějovanky otočily jejich vedení na 3:1. Jejich soupeřky ale srovnaly na 3:3 a následně vedly 4:7. Ještě než přišel na řadu první technický oddechový čas, otočily svěřenkyně trenéra Čady na 8:7 a až do stavu 14:11 si pak zajišťovaly vedení o dva i tři body. Když pak servírovala Gabika Tomášeková, připsal si domácí tým v řadě čtyři body na 19:12 a první set vyhrál o deset bodů.

Tým ze severu Moravy měl úspěšný nástup i do druhého setu, opět vedl, tentokrát 0:2, prostějovská Tina Lipicer – Samec otočila parádní smečí na 4:3, ale hostující hráčky bojovaly srdnatě dál a do vyššího vedení favoritky zápasu dosti dlouho nepouštěly. Srovnání na 7:7 je potom natolik povzbudilo, že parádní smeče Orlovské i Mazurové znamenaly vedení hostů 7:9. Za stavu 11:10 vystřídala v týmu Prostějova Darinu Košickou Anna Velikiyovouo a když svítil na tabuli stav 15:14, Prostějovanky soupeřky už srovnat skóre nenechaly. Naopak, Solange Soaresová smečovala na 16:14 a Veronika Hrončeková zařídila úspěšným blokem stav 19:14. Hostující volejbalistky pak ještě při podání Haškovcové snížily na 19:17, ale tři vynikající smečové bomby Anny Velikiy na 22:17, 23:17 a 24:18 pak byly parádní ozdobou závěru druhého setu.

Ve třetím setu, závěrečném, šly Prostějovanky do vedení 4:0 a když vedly 17:8 a Darina Košická vystřídala naopak Annu Velikiyovou, dalo se předpokládat, že Prostějov završí střetnutí nejúspěšnějším setem. Volejbalistky Frýdku Místku potom ale odpovídaly na každý domácí bod svým, nebo i třemi, a když za stavu 24:15 odmítly Prostějovanky čtyři mečboly a bylo 24:19, vzal si trenér Miroslav Čada oddechový čas. Utkání pak ukončila dobrou smečí kapitánka prostějovského týmu Solange Soaresovou.

„Jednoznačný favorit zápasu předpoklady naplnil, ale má určitě na lepší výkon, než v utkání předvedl,“ zvolila slova první věty hodnocení průběhu utkání, ze svého pohledu, trenérka Severomoravanek Alexandra Dedková. „Naše ženy se síly soupeře z Hané příliš zalekly a chybovaly zejména v útoku. Handicapem našeho týmu je, že hráčky našich soupeřů v soutěži jsou vyšších postav než naše, u sítě musíme skákat naplno a těžko zajišťujeme blokařský post. Po vítězství nad Šternberkem jsme prohrály na Slávii a následně i další utkání v Praze s Olympem, ale v tom jsme nebyly horší, prohrávaly jsme sety až v koncovce.“

Trenéra Miroslava Čadu zastoupil na tiskové konferenci po utkání jeho asistent Ľubomír Petráš. „Z naší strany stačil tentokrát volnější volejbal, dominovali jsme v útoku, úspěšnost našich smečů byla lepší. V zápasech naše síly rozkládáme, sestavy měníme tak, aby mohly některé hráčky odpočívat. Střídáme v zápasech lepší herní vlny s horšími. Je pravda, že jsme měli perný týden se čtyřmi zápasy, ale fyzicky příliš náročné nebyly. Prozatím nejlepší výkon podal náš tým v Praze na Slávii. Máme vcelku vyrovnaný celek, je evidentní, že výkon Veroniky Hrončekové má stoupající úroveň,“ řekl rád Ľubomír Petráš.

VK Modřanská Prostějov – TJ Sokol Frýdek Místek 3:0 (15, 19, 19)

Rozhodčí: Grabovský, Vojtíšek. Čistý čas utkání: 61 minut. Diváků: 400.
VK Modřanská Prostějov: Košická, Tomášeková, Soaresová, Lipicerová–Samec, Hrončeková, Smák, libero Chlumská – Velikiyová. Trenér: Miroslav Čada.
TJ Sokol Frýdek Místek: Mazurová, Chudobová, Pavelková, Orlovská, Závodná, Frigmanská – libero Spáčilová – Haškovcová, Kojdová, Cidlíková, Holišová. Trenérka: Alexandra Dedková.

VLASTIMIL KADLEC