Prostějovský tým nastoupil do utkání bez své první nahrávačky Soni Novákové. „Trochu se jí zablokovaly záda, stalo se to na sobotním tréninku,“ uvedl kouč Prostějova Miroslav Čada, který se ale mohl spolehnout na kvalitní náhradu.

Tou byla Šárka Kubínová, která se hned na začátku zápasu kvalitním podáním postarala o vedení domácího týmu 5:1. „Oceňuji hru Šárky, která v dnešním utkání potvrdila, že se dostává na Soninu úroveň,“ poznamenal Čada.

Hostující Doprastav dokázal ještě v polovině úvodní sady snížit na rozdíl jediného bodu. Kvalitním servisem svůj tým tlačila Martina Konečná a na smeči se dařilo kapitánce Doprastavu Daniele Rojkové. Domácí Modřanky ale vzápětí znovu zapnuly na vyšší obrátky a do koncovky úvodní sady šly s vedením 20:15.

Závěr setu Slovenky vůbec nezvládly. Prostějov hrál bezchybně na přihrávce i v útoku a hostům povolil uhrát jen dva body. Modřanky se tak po výsledku 25:17 ujaly v zápase vedení.

I do druhého setu vstoupil domácí celek s vedením 5:1. Dál se na nahrávce výborně dařilo Kubínové. V útoku tradičně zářila Anna Velikiy s Tinou Lipicer a hnacím motorem týmu byla Corina Ssuschke.

Domácí s postupem času svůj náskok zvyšovaly a v poklidu se po výsledku druhé sady 25:16 ujaly vedení 2:0.

Závěr v pohodě a bez střídání

Ve třetí sadě již hráčky z Bratislavy nenašly síly na zvrat. Domácí volejbalistky pokračovaly v koncentrovaném výkonu a trenér Čada ani jednou nemusel střídat.

Do koncovky třetí sady se šlo za stavu 20:10 pro domácí a bylo jasné, že si Prostějov postup do finále vzít nedá. Třetí set zvládly Modřanky poměrem 25:11 a mohou se těšit na finále, které začne v pondělí v 17:30.

„Řečí čísel bylo utkání vyrovnané na podání, ale veliký rozdíl byl na přihrávce. Tam jsme dnes prakticky nechybovali,“ chválil spokojený Čada své svěřenky. „Z individuálních výkonů bych kromě Kubínové vyzdvihnul útok Ssuschke a Artmenko.“

„Byl to náš čtvrtý zápas s Prostějovem v letošní sezoně a vypadal jak výsledkem tak herním projevem jako nejslabší. Bylo vidět, že se Prostějov na tento turnaj připravil velice kvalitně a my jsme sice věděli, že tady musíme hrát na hranici rizika, ale to nejede, když se nedaří na přihrávce,“ prohlásil kouč Doprastavu Marek Rojko.

MIROSLAV MAZAL

VK Prostějov – Doprastav Bratislava 3:0 (17, 16, 11)

Rozhodčí: Ujhazi (Maďarsko) a Kulhanek (Rakousko). Čas: 64 minut. Diváků: 1300.
Prostějov: Ssuschke, Kubínová, Artmenko, Tomašeková, Velikiy, Lipicer, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.
Doprastav: Frigmanská, Rojková, Pencová, Kuciaková, Konečná, Šmitalová, libero Valachová – Palgutová, Abrhámová, Bryndzová. Trenér: Marek Rojko.

Modřanky se ve finále Středoevropské ligy utkají se Schwechatem

Ve finále Středoevropské ligy narazí prostějovské volejbalistky na vídeňský Post Schewechat. Rakouský celek vyhrál stejně jako Modřanky semifinálové utkání Final Four nad Branikem Maribor hladce 3:0 a prostějovské finále tak bude mít očekávané složení.

Středoevropská liga volejbalistek v Prostějově vyvrcholí soubojem dvou nejlepších týmů v dlouhodobé fázi soutěže. Pondělní program ale v prostějovském Sportrcentru zahájí utkání o třetí místo. V něm se od 15 hodin střetnou hráčky Doprastavu Bratislava se slovinským Branikem Maribor. Finále mezi Prostějovem a Schwechatem se bude hrát od 17:30.

Na oba zápasy mají diváci vstup zdarma.

Výsledek druhého semifinále Final Four

Post Schwechat – Branik Maribor 3:0 (19, 15, 19)

Rozhodčí: Záhorcová (Česko) a Schimpl (Slovensko). Čas: 73 minut. Diváků: 400.

Schwechat: Crimes, Thompson, Jones, Pressey, Šimič, Ma, libero Miyashiro – Rimser, Inič, Zburová, Radosová. Trenér: James Morrison.

Maribor: Milosavljevič, Potokar, Hutinski, Planinšec, Ammerman, Stalzer, libero M. Jerala – Kaučič, U. Jerala, Valenčič. Trenér: Bruno Najdič.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku