Chorvatské volejbalistky budou mít o motivaci postaráno, protože ještě stále usilují o účast v závěrečném Final Four Středoevropské li­gy. Zatímco celek VK Modřanská Prostějov si již své místo zajistil s předstihem, tým z Rijeky stále musí bojovat. A k tomu, aby se z pátého místa tabulky posunul o jednu pozici výše, potřebuje uspět právě na Hané.

Chorvatky se momentálně nachází ve skvělém rozpoložení a ve výtečné formě. Důkazem je jejich úctyhodná šňůra sedmi výher v řadě. Naposledy prohrály volejbalistky Rijeky 19. listopadu na palubovce Doprastavu Bratislava. Tuto porážku ale dokázaly Slovenkám na domácí palubovce vrátit a vítězství vybojovaly například i proti slovinskému adeptovi na Final Four Braniku Maribor.

Právě tyto tři týmy usilují o dvě volná místa v prostějovském Final Four, které se bude konat začátkem března. Rijeka na duo Maribor – Doprastav ztrácí čtyři body, ale má odehráno méně zápasů. To na špici tabulky je relativně jasno. Prostějov a Schwechat už o finálový turnaj nemůže připravit nic. Ve hře je ale stále ještě první místo v dlouhodobé soutěži.

Aktuálním lídrem tabulky je celek z Rakouska, který vede před Modřankami o jeden bod. Prostějovské volejbalistky, které kromě Rijeky ještě čeká zápas na palubovce UK Bratislava, ale zase mají o jeden odehraný zápas méně, takže vše mají ve svých rukách.

Tým VK Modřanská pokračuje v náročném programu posledních dnů. Ještě minulý týden hrály Modřanky v Ázerbájdžánu utkání Champions League, od té doby stihly doma porazit Split a získat trofeje za vítězství v Českém i Česko–Slovenském poháru.

„Na další utkání se však musíme znovu maximálně koncentrovat, zvlášť když po náročné zápasové sérii může na děvčata dolehnout únava,“ uvádí na klubovém webu prostějovský trenér Miroslav Čada.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku