VK Modřanská na úvod letošního ročníku Ligy mistryň prohrála s družstvy, které patří mezi absolutní evropskou špičku. Proti Cannes a Villa Cortese sice Modřanky dohromady uhrály pouze jediný set, přesto jejich výkony jasně naznačily, že se s těmito elitními kluby dokáží na palubovce rovnat.

Několik nadějně rozehraných setů prostějovské volejbalistky nešťastně prohrály až v koncovkách a navíc i zahazovaly setboly. A podobně si v dosavadním průběhu nejprestižnější evropské klubové soutěže vedly i volejbalistky z Polska. Domácí prohra 1:3 s Villou Cortese a 0:3 v Cannes řadí Lodž na stejnou startovní čáru, kde je také Prostějov.

Čtvrteční souboj tedy rozhodne, které z družstev poprvé zvítězí a uchová si tak teoretickou šanci na postup. „Bude to pro nás hodně těžké utkání z toho pohledu, že chceme vyhrát. V těch zápasech proti Cannes a Villa Cortese na nás ten tlak nebyl takový, protože favorité byli soupeři. Tentokrát bychom už rádi vyhráli my,“ říká prostějovský trenér Miroslav Čada.

Situace jeho celku v boji o postup je hodně složitá. Na dosažení vysněné mety, kterou je fáze Play off 12 je totiž ještě potřeba vyhrát alespoň tři zápasy. Do play off Champions League sice vede cesta i ze třetího místa čtyřčlenné skupiny, to ale jen pro dvě družstva s nejlepším skóre ze všech pěti základních skupin. Další týmy však mají možnost postoupit do poháru CEV.

„My jsme se myšlenek na postup ještě rozhodně nevzdali. Pokud bychom se ale v Champions League přece jen dál neprobojovali, tak existuje varianta pokračování v poháru CEV a to je pro nás také velká motivace,“ prohlašuje Čada.

Do čtvrtečního utkání nastoupí prostějovský celek v plné síle. „Měli jsme nějaké hráčky nemocné, ale už jsou všechny připravené nastoupit do zápasu,“ říká prostějovský kouč.

Tým prostějovských soupeřek, který startuje v Lize mistryň poprvé se kromě polských reprezentantek může opřít o dvě Brazilky, kterými jsou Michela Teixeira a Vanessa De Paula. Ze zahraničních hráček ještě na soupisce Lodže figuruje Američkanka Kathleen Olsovsky a Ukrajinka Julia Shelukhina.

Celý tým VK Modřanská doufá, že jej diváci nenechají na holičkách a halu zaplní do posledního místa. Klub navíc vyzývá, aby fanoušci přišli oděni do klubových barev žluté a modré a vytvořili bouřlivou kulisu.

Zápas před kamerami ČT 4 startuje v prostějovském Sportcentru DDM ve čtvrtek v 18 hodin.

MIROSLAV MAZAL