Šternberk přesto i bez zdravotně indisponované opory Holáskové začal proti jedinému adeptu na domácí titul nebojácně, na začátku úvodního setu vedl 4:1 a přinutil prostějovského trenéra Čadu k vybrání oddechového času.

Pak už ale šlo všechno podle papírových předpokladů a Prostějov získal rychle první dvě sady, když domácím povolil pouhých dvanáct a třináct míčů. Sokol se vzepjal ještě jednou ve třetím dějství, v němž vedl 9:6, to ale bylo z jeho strany vše.

„Domácí začali s nadšením, donutili nás k oddechovému času, avšak postupně jsme se prosadili útočnou silou,“ hodnotil lakonicky nerovný souboj prostějovský lodivod Miroslav Čada.

„Holky bojovaly, ale nebyla útočná síla a to byl hlavní rozdíl mezi oběma družstvy. Jinak jsem s výkonem svého týmu spokojen,“ chválil i přes vysokou porážku kormidelník Sokola Radomil Juřík.

V sobotu se volejbalistky Prostějova představí od 18 hodin na půdě Ostravy, nejbližší domácí zápas sehrají až po extraligové pauze 17. listopadu proti pražskému Olympu.

TJ Sokol Šternberk – VK Prostějov 0:3 (-12, –13, –16)

Rozhodčí: Krtička, Hudík. Čas: 59 minut. Diváků: 200.

Šternberk: Dřímalová, Oborná, Římská, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová – Milovová. Trenér: Radomil Juřík.

Prostějov: Kubínová, Artmenková, Tomášeková, Horká, Lipicerová-Samecová, Hrončeková. Libero: Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

ADAM FRITSCHER