Utkání zahajovaly servisem šternberské ženy, míč prohrály a následně podávala domácí Hrončeková až do stavu 6:0. Zásluhou Monzoniové pak vedly favoritky zápasu 7:1 a po oddechovém čase, který si vyžádal kouč Šternberských Juřík, a ještě i následném technickém oddechovém čase, se začalo hostujícímu celku dařit přece jen poněkud lépe. Razantní útoky domácích, Velikiyové, Hrončekové i jejich dalších spoluhráček ale dělaly šternberským ženám značné potíže. Některé velmi pohledné výměny míčů však diváky nadchly, zasloužily se o ně několikrát zejména velmi kvalitní obranné zásahy obětavých volejbalistek hostí, zejména Hronové na postu libera, i jiných v poli.

Za stavu 19:10 další oddechový čas Šternberským viditelně prospěl. O další bod se bojovalo rekordně dlouho a šternberský tým vzdoroval úspěšně. Nejprve předvedla kvalitní blok dvojice Markéta Janečková – Pavlitová, po chvíli se opět báječně předvedla Hronová a parádní zakončení pak znamenalo snížení náskoku Modřanské na 19:11. Potom už ale do konce prvního setu Modřanky hostujícím volejbalistkám mnoho nepovolily. Ve šternberském týmu vystřídala Římská Simonu Janečkovou a v domácím Monzoniovou Soaresová, která zakončila první set parádním servisem.

Druhý set měl zcela jinou režii než úvodní. Šternberský kolektiv šel do vedení 0:2 a 1:3. Dvě parády, smečový hřebík Hrončekové a úspěšný blok dvojice Artmenková – Monzoniová, potom znamenaly srovnání na 3:3. Další těsná vedení hostí, ale i dvoubodové 4:6, musely Prostějovanky nadále řešit zvýšeným úsilím. Od stavu 7:7 ale začaly opět tahat za delší konec lana. Velikiyová dobře umístila útočný úder na 13:9 a následoval přesný blok páru Hrončeková – Popovičová. Účinnou smečí na 15:10 se vyznamenala hostující Simona Janečková a do konce druhého setu na sebe ještě upozornily v domácích dresech zejména Velikiyová výtečným obranným zásahem a vzápětí drtivou útočnou akcí ve spolupráci s Monzoniovou a následně pak také Monzoniová, když odvedla úspěšný sólový blok.

Nějakou komplikaci nepřineslo ani závěrečné třetí dějství. Šternberský tým už zřejmě pociťoval marnost svého úsilí, ale několik zajímavých a pohledných výměn míčů divákům opět nechybělo. Dobrou součinností u sítě se blýskly před kvalitní smečí Smáková s Hrončekovou, další bomby směřovaly do šternberského pole od pěstí Velikiyové, Hrončekové, Monzoniové i Smákové. Ještě jedno servisové eso připojila Suaresová a od stavu 20:10 podávala až do konce utkání Artmenková.

„Utkání s takovým soupeřem, jakým je prostějovská Modřanská, se mně hodnotí složitě,“ konstatoval na tiskové konferenci po střetnutí trenér TJ Sokol Šternberk Radomil Juřík. „První dva sety nebyly z naší strany špatné, ale ve třetím jsme už odcházeli. Největší problémy jsme měli s útokem Prostějovanek, v porovnání s naším to byl propastný rozdíl. Míče jsme vraceli s vydáváním velkého úsilí a měli jsme je na naší polovině zase rychle zpět. Tlak Prostějova byl prostě veliký. Chceme samozřejmě hodně bojovat o postup do play-off a proto mně velice mrzí naše prohra v Ostravě. V Praze s Olympem jsme naopak vybojovali hodně vyrovnané utkání, prohráli jsme sice 3:0, ale všechny sety pouze velice těsně…“ připomněl ještě i předchozí zajímavé boje svých svěřenek kouč Juřík.

Prostějovského trenéra Miroslava Čadu zastoupil na tiskovce jeho asistent Ĺubomír Petráš. „Z naší strany to bylo o koncentraci a zvládli jsme to dobře. Jistě jsem si nevšiml sám, že si šternberské volejbalistky dobře přihrávaly. Nyní už myslíme na úterní domácí utkání v Champions League s Kazaní, uděláme samozřejmě vše pro dosažení co nejlepšího výsledku,“ zdůraznil Ĺubomír Petráš.

VLASTIMIL KADLEC

VK Modřanská Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0

Sety: 12, 16, 10.
Rozhodčí: Kostka, Hudík.
Čas utkání: 63 minut.
Diváků: 400.
VK Modřanská Prostějov: Velikiyová, Monzoniová, Popovičová, Hrončeková, Smáková, Artmenková, libero Chlumská – Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.
TJ Sokol Šternberk: Sochorcová, Pavlitová, Oborná, Markéta Janečková, Dřímalová, Simona Janečková, libero Hronová – Holásková, Římská, Segeťová. Trenér: Radomil Juřík.