Vyhlídky na postup do play off se Prostějovu vzdalují. Dvě kola před koncem základní však Hanačky stále mají naději ukončit nepříznivou sérii a vyhnout se vyřazení. K postupu by Prostějovu teoreticky mohlo stačit jedno vítězství – buď v Curychu, nebo doma nad Kazaní.

Dál totiž projde také nejlepší tým ze čtvrtých míst, v tomto ohledu na tom ale zatím jsou lépe Mylhúzy i Konstanca.

„Sice už máme jen dvě možnosti, nerezignovali jsme však a poctivě se snažíme, abychom postoupili,“ uvedl kouč Prostějova Miroslav Čada.

Cestu z výsledkové krize vidí Čada vedle herního zlepšení také ve zvýšení bojovnosti. Ta ve většině klíčových okamžiků v prohraných zápasech jeho svěřenkyním chyběla. „Pomoci nám může jedině tvrdá práce a zlepšená kondice,“ tvrdí prostějovský kouč, který při zápasové přestávce v Lize mistryň až do 11. ledna připravil týmu náročný program už od 26. prosince.

Na fyzickou přípravu si pozval kondičního trenéra Tomáše Malého ze Slovenska. Po dvoudenním volnu na Silvestra a Nový rok už dnes volejbalistky Prostějova opět pilovaly kondici i herní prvky.

Libero Markéta Chlumská místo přípravy zatím podstupuje regeneraci, část tréninků po doléčení v minulém týdnu vynechala i smečařka Helena Horká.

„Jejich zdravotní problémy nejsou naštěstí vážné. Příští středu v dalším kole Ligy mistryň v Curychu už budou k dispozici,“ poznamenal Čada.
Přípravu proloží prostějovské volejbalistky ve čtvrtek ve Vídni přípravným zápasem s nejlepším rakouským týmem Post Schwechat.