V domácím prostředí obraly favorita celé soutěže o první set, blízko stejnému úspěchu byly i v odvetě nad Bosporem. Koncovku tentokrát nezvládly a další dvě sady byly jasně v režii domácích Žlutých andělů. Po 71 minutách bylo rozhodnuto, že Prostějov v evropských pohárech pro tuto sezonu dohrál.

Na palubovce haly Burhana Feleka uvítala Modřanky skutečně bouřlivá atmosféra. Než se svěřenky Miroslava Čady pořádně rozkoukaly, Fenerbahce už kráčelo za výhrou a vedlo 14:7, o chvíli později i 20:14. Jenže český tým se ale rozjel do slibné provozní teploty a začal z náskoku favorita rychle ukrajovat. A když turecký tým vedl pouze o dva body 23:21, musel i takový kouč, jakým je Brazilec Ze Roberto sáhnout k oddechovému času.

Ten vedl k prvnímu setbolu za stavu 24:22, což se nelíbilo Anně Velikiy, která snížila a po nepovedeném útoku Korejky Kim Yeon-Koung dokonce Prostějov srovnal na 24:24 a Ze Roberto bral druhý time-out. Svoji chybu Kim ale odčinila vzápětí, když využila hozenou rukavici v podobě příliš dlouhého servisu od Sanji Popovič. Za stavu 26:25 ukončila asijská hvězda set esem.

Do druhé sady vstoupil lépe český tým, ale od stavu 8:8 už jej převýšily hvězdy na straně Fenerbahce. Na prostějovskou obranu se snášel útok za útokem a rozdíl narůstal. Svůj comeback do koncovky tentokrát Hanačky nezopakovaly, Velikiy s Hrončekovou sice odvrátily dvě setboly, přesto se znovu radovaly hráčky Fenerbahce po výhře 25:19.

V této chvíli potřeboval Prostějov k postupu vyhrát čtyři sety v řadě. Zmar nad tím, že tohle už je nadlidský úkol, byl na hráčkách ve třetí sadě patrný. Žhavý adept na celkový triumf v Lize mistryň nechvějně kráčel za postupem a český tým si s letošním ročníkem loučil odevzdaně. Výsledkem byl jasný set v poměru 25:14 a konec dvojutkání.

„První dva sety byly z naší strany dobré. Bylo jen škoda, že jsme nevyužili koncovku prvního setu, kterou jsme těsně prohráli,“ řekl ČTK trenér Miroslav Čada. „Sice jsme dobře podávali i v třetím setu, jenže soupeřky měly vynikající obranu a kromě toho dobře útočily. Tím jsme už ztratili naději na zvrat,“ dodal Čada.

Fenerbahce Universal Istanbul – VK Modřanská Prostějov 3:0 (25, 19, 14)

Rozhodčí: Eizikovits (Izr.), Mitev (Bul.). Čas: 71 min.

Fenerbahce: Erdem, Claudino, Tom, Aydemir, Šaškova, Kim, libero Güneyligil – Kocyigit. Trenér: Ze Roberto.

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovič, Velikiy, Monzoni, Smák, libero Chlumská – Kubínová, Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Výsledek prvního utkání: 3:1. Postupuje Fenerbahce Istanbul.