Poslední zápas čeká Modřanky ve čtvrtek od 17 hodin na palubovce Slavie UK Bratislava, která se v tabulce nachází na sedmé pozici.

„Věřím, že čtvrteční zápas vyhrajeme, abychom šli z prvního místa. To je náš cíl. Do domácího Final Four chceme jít z nejvýhodnější pozice,“ říká prostějovský trenér Miroslav Čada.

Prostějovský celek momentálně figuruje na první pozici před vídeňským Schwechatem. Náskok Modřanek ale činí pouhé dva body a v případě prohry na slovenské palubovce by je mohl rakouský celek v posledním kole přeskočit. Prostějovský trenér věří v další úspěch svého celku. Speciální motivaci v podobě volného víkendu ale hráčkám tentokrát nevytvořil.

„O víkendu se bude normálně trénovat, ať vyhrají, nebo prohrají. Holky budou mít volno jen v neděli, i když měly jinou představu,“ smál se Čada.

Prostějovský celek v posledním domácím zápase s Rijekou táhla za hladkým vítězstvím slovenská opora Ivana Bramborová, která svým servisem ničila chorvatské soupeřky. „Na servisu mi to celkem šlo. Dost to na tréninku pilujeme, takže jsem ráda, že se to takhle zúročilo,“ prohlašuje slovenská blokařka.

„Je to i tím, že jsem teď v takové pohodě, ale hodně tomu pomohly právě ty tréninky,“ dodává.

Modřanky měly v posledních týdnech velice nabitý program. Během minulého týdne dokázaly posbírat dvě vítěztví, když triumfovaly v domácím i federálním poháru.

„Radost je veliká. Každý pohár a každá medaile je velmi vzácná, takže z toho máme radost, ale musíme se ještě soustředit na Final Four Středoevropské ligy a play off extraligy, protože to jsou naše dva velké cíle,“ upozorňuje Bramborová.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku