Před úvodním utkání v nejprestižnější klubové soutěži Evropy s francouzskými mistryněmi znělo z prostějovského tábora, že úspěchem bude jeden uhraný set. Tak se přesně stalo, zklamání na domácím celku však bylo patrné. Prostějovanky měly v silách Cannes porazit, z palubovky ale odešly poraženy po výsledku 1:3.

„Teď už nemá cenu se k tomu vracet, jestli ten jeden uhraný set je vzhledem k průběhu málo, nebo ne. My se musíme soustředit na nejbližší zápas,“ říká prostějovský trenér Miroslav Čada.

Favoritkami jsou Italky

Jednoznačným favoritem druhého prostějovského utkání v Champions League jsou ale italské mistryně, které budou mít navíc výhodu domácího prostředí. Právě volejbalová Serie A1 je považovaná za nejlepší soutěž starého kontinentu a Villa Cortese patří mezi její absolutní elitu. V prvním kole Ligy mistryň navíc Cortese vyhrálo v Polsku nad Lodží 3:1 a na úvod domácí ligy, která kvůli mistrovství světa odstartovala až o víkendu, Cortese doma zdolalo stejným výsledkem Urbino.

„Jestliže se dostane italský celek do Champions League, tak je vždycky jeden z nejlepších. Cortese má v týmu stejně jako Cannes zkušené hráčky, mezi kterými nejvíce září Aguero. Budeme hrát proti hodně silnému týmu, ale na druhou stranu si myslím, že budeme moci hrát více uvolněně,“ věří prostějovský kouč.

Kromě zmiňované Kubánky s italským pasem Taismary Aguero jsou v týmu prostějovských soupeřek pouze tři cizinky. Smečařka Cruz z Portorika, nahrávačka Berg z USA a její krajanka Hodge. Jinak sází trenér Marcello Abbondanza na italské volejbalistky.

VK Modřanská figuruje spolu s rakouským Schwechatem na čele volejbalové Středoevropské ligy. V úterním zápase, který v Itálii startuje ve 20:30, rozhodně ale favoritkami nebude. Přesto se tým vedený trenérem Čadou pokusí o malý volejbalový zázrak a popere se o vítězství.