Nejprve se na start postavili kadeti, které čekalo celkem šest okruhů. Závodilo se naplno a hned od startu. David Zverko ze Slovenska zvítězil, když v závěrečném finiši předspurtoval Adama Ťoupalíka (ČEZ cyklogram Tábor). Se ztrátou pouhých patnáct sekund na vítěze do cíle dorazil prostějovský závodník Matouš Hynek. Ač stanul na podiu, netajil v cíli zklamání.

„Držel jsem se pořád na špici, ale když šel Zverko ze sedla a odjel, tak jsem byl zavřený. Potom se s tím už nedalo nic dělat," litoval Matouš po závodě.

Další z prostějovských závodníků Luděk Helis závod dokončil na hezkém 14. místě. Dan Chytil obsadil v těžkém závodě 45. místo a Vlastimil Čech 54. místo. Stejně jako v Třebušíně obsadila mezi kadetkami prostějovská Kristýna Mráčková solidní 11. místo.

Z prostějovských žáků se na start postavil Dominik Bušina, který obsadil 18. místo. V nejmladší kategorii mladších žáků si svou premiéru v závodě odbyl nováček v prostějovském dresu Jan Klečka. Ten je v letošním roce mladším žákem prvním rokem a starty na závodech zatím především sbírá zkušenosti. V závodě obsadil 18. místo.

Kategorie žaček se opět nesla v duchu souboje závodnic SCM SKC Prostějov. V cílovém spurtu pro sebe vítězství získala Veronika Pečonková (SKM Zlaté Hory), když porazila Sáru Kaňkovskou (Mapei cyklo Kaňkovský). Mezi žačkami se v letošním roce poprvé představila Ema Cetkovská (SKC Prostějov), která závod dokončila na 14. místě. Mezi juniory se špatnou formu nepodařilo zlomit prostějovskému Tomáši Malcovi, který obsadil 22. místo, naopak zlepšeným výkonem se prezentoval Tomáš Křivánek, který obsadil 26. místo. ⋌(skc)