Právem lákal největší pozornost diváků souboj českých tenistek s Australankami, tedy přímý duel o první místo ve skupině B. Ten odstartovala dvouapůlhodinovým zápasem Marie Bouzková, která nakonec proti Saře Tomičové vybojovala po dvou hodinách a čtyřiadvaceti minutách České republice první bod. Druhý zápas mezi Terezou Kolářovou a Honovou ale ovládla Australanka, a rozhodnout tak musela závěrečná čtyřhra.

Ta nakonec trvala přesně 120 minut a česká dvojice Bouzková, Kolářová v ní udolala duo Honová, Birrellová ve třech setech 3:6, 6:4 a 6:4.

„Australanky nás v úvodním setu zaskočily přesnější hrou na síti. Postupně jsme se ale zlepšily a vyšly nám koncovky druhého i třetího setu. V nich jsme těžily z důraznější hry," poznamenala Marie Bouzková. Svěřenky Jaroslava Balaše se tak dostaly mezi čtyři nejlepší týmy planety a čeká je semifinále proti velkému překvapení středečního dne – Slovensku.

Slovenky porazily Ameriku

Tomu se podařilo vyřadit z bojů o medaile nejvýše nasazený tým turnaje – USA. Reprezentantkám našich východních sousedů na Američanky přitom stačily pouze singlové zápasy, ve kterých se ve výborné formě ukázaly Tereza Mihalíková a Victoria Kuzmová. Díky nim Slovensko jako nenasazený tým rovněž postoupilo do bojů o 1. – 4. místo, na USA zbývá účast ve skupině o 5. – 8. pozici. Jediným dívčím týmem, který během základních skupin neztratil ani jeden zápas, se stala Velká Británie. Finálovou skupinu si kromě tří jmenovaných družstev zahrají ještě Němky.

Češi neuspěli

Mezi chlapci byla naprosto suverenní Jižní Korea, i ona postoupila do bojů o zlato se skórem 9:0. Ve skupině D na ní narazili i Češi, kteří naopak vyhráli jen jediný zápas, závěrečný debl proti Francii za rozhodnutého stavu. Své singly dvojice Rikl, Ricci prohrála a domácí výběr tak bude hrát o 13. – 16. místo, v prvním zápase ho čeká JAR. Pokud by Češi uspěli, o konečnou třináctou pozici by se utkali s vítězem duelu Švýcarsko – Německo. Ve finálové skupině se kromě Jihokorejců představí ještě týmy USA, Brazílie a Japonska.

Výsledky mistrovství světa tenisových družstev do 14 let v Prostějově:

DÍVKY

Skupina A

Slovensko – USA 2:1, Kolumbie – Indie 0:3.

1. Slovensko         3 3 0 8:1 3
2. USA (1.)           3 2 1 7:2 2
3. Indie                3 1 2 3:6 1
4. Kolumbie (8.)     3 0 3 0:9 0

Skupina B

Česko – Austrálie 2:1 (Bouzková – Tomičová 5:7, 7:5, 6:4, Kolářová – Honová 2:6, 2:6, Bouzková, Kolářová – Birell, Hon 3:6, 6:4, 6:4), Rusko – Argentina 3:0.

1. Česko (5.)         3 3 0 7:1 3
2. Austrálie (3.)      3 2 1 6:3 2
3. Rusko               3 1 2 5:4 1
4. Argentina           3 0 3 0:9 0

Skupina C

Německo – Egypt 3:0, Čína – Chorvatsko 2:1.

1. Německo (4.)      3 2 1 6:3 2
2. Čína (6.)             3 2 1 5:4 2
3. Egypt                 3 1 2 3:6 1
4. Chorvatsko          3 1 2 4:5 1

Skupina D

Velká Británie – Kanada 3:0, Thajsko – Peru 1:2.

1. Velká Británie (2.)  3 3 0 9:0 3
2. Kanada (7.)          3 2 1 5:4 2
3. Peru                    3 1 2 3:6 1
4. Thajsko                3 0 3 1:8 0

CHLAPCI

Skupina A

USA – Tchaj-wan 3:0, Velká Británie – Švýcarsko 3:0.

1. USA (1.)             3 3 0 8:1 3
2. Tchaj-wan           3 2 1 4:5 2
3. Velká Británie (8.) 3 1 2 5:4 1
4. Švýcarsko           3 0 3 1:8 0

Skupina B

Mexiko – Austrálie 0:3, Brazílie – Německo 2:1.

1. Brazílie (4.)         3 3 0 7:2 3
2. Německo (5.)      3 2 1 6:3 2
3. Austrálie              3 1 2 5:4 1
4. Mexiko                3 0 3 0:9 0

Skupina C

Španělsko – Japonsko 1:2, JAR – Chile 1:2.

1. Japonsko (6.)       3 3 0 8:1 3
2. Španělsko (3.)       3 2 1 5:4 2
3. Chile                    3 1 2 3:6 1
4. JAR                     3 0 3 2:7 0

Skupina D

Jižní Korea – Argentina 3:0, Česko – Francie 1:2 (Rikl – Olivier 4:6, 6:7, Ricci – Blancaneaux 4:6, 2:6, Rikl, Ricci – Olivier, Blancaneaux 6:1, 6:0).

Tchaj-wan – Německo (kurt č. 4)

Španělsko – Argentina (kurt č. 4, Sp. ul.)

V. Británie – Austrálie (kurt č. 5)

Chile – Francie (kurt č. 6, Sp. ul.)

Švýcarsko – Mexiko (kurt č. 8)

JAR – Česko (kurt č. 7)

Pozn. Všechny skupiny se budou hrát pavoukem – vítězové úvodních zápasů se utkají ve finále, tedy v zápasech o 1., 5., 9. a 13. místo, poražení v zápasech o 3., 7., 11. a 15. místo.