Jak byste zhodnotil výkony mužstva?

Mužstvo odehrálo své maximum. Všichni hráči se plně koncentrovali a byli odhodlaní udělat výsledek. S výběrem odcestovala jen polovina hráčů A-teamu, takže nováčci posbírali mnoho zkušeností. Přijeli jsme sem s defenzivním výběrem a bylo to znát.

Takže převládá spokojenost?

Rozhodně bych vystoupení označil pozitivně. S výsledkem jsem určitě spokojen, ale vím, že to mohlo být daleko lepší. Na jednu stranu tým mile překvapil ve skupině, s počtem zápasů ale narůstala únava. To se možná podepsalo i na posledních vystoupeních, kdy jsme nebyli schopni agresivněji soupeře zatlačit. S Mladou Boleslaví jsme se začali trápit a vygradovalo to s Rožnovem.

Překvapil vás postup z náročné skupiny?

Překvapení je slabé slovo. Trochu mě to šokovalo. Nečekal jsem, že bychom ve skupině neprohráli, navíc defenzivní činnost z prvního dne zaznamenala neskutečné číslo na kontě počtu inkasovaných branek. Zápas s nulou se nám povede jednou do roka. Teď najednou dvě nuly za jeden den. Klobouk dolů.

Čím vás obohatili souboje se zahraničními celky?

Většinou soupeře neznáme. Rozdíl je hrát proti severským zemím a třeba zemím z jihu. Pokud hrajete proti Finům nebo Švédům, nemůžete počítat ani s tím, že při vedení 3:0 je všechno v kapse. Severské země jsou po technické stránce velmi vyspělé. Motivující je proti severským zemím vyhrát, nebo uhrát nějaký slibný výsledek. Rozhodně to vzbuzuje respekt a úctu hned od úvodu. Podobné je to i se Švýcary.Hrající trenér Milan Fojt

Vyzdvihl byste některé hráče?

Pochvalu zaslouží celý kádr, zejména defenzivní činnost. Všech čtrnáct hráčů, kteří zasáhli do hry, odvedlo slušnou práci. Polovinu týmu tvořili zkušení hráči, kteří vnesli klid a rozvahu. Méně zkušení hráči postupně pomalu ztráceli zbrklost a nervozitu.

Vyjasnila se vám pozice brankářské jedničky?

Mezi tyčemi jsme měli oba jisté brankáře, které se vyhnuli jakémukoliv zaváhání. Musím říct, že boj o brankářskou jedničku na příští sezónu bude opravdu vyrovnaný, oba se vytáhli. Podali po celý turnaj vynikající výsledky.

Měli jste možnost zhlédnout i finálové zápasy elitní kategorie?

Ano, samozřejmě. Skvostem turnaje bylo semifinále dvou švédských týmů. Diváci na zaplněné tribuně fandili, bouřili a vytvářeli opravdu skvělou atmosféru, do které se musel zapojit každý. Florbal v Praze je největší světovou akcí. Kde jinde máte možnost vidět opravdu ty nejlepší hráče?

Jak jste daleko s přípravou na novou sezonu?

Příprava jde do své poslední třetiny. Od června jsme absolvovali spoustu tréninků zaměřených na vytrvalost. Nyní přecházíme na na technicko-strategickou část. Přípravu končíme na začátku září, kdy vybereme nejúspěšnější členy kádru. Vyvolená patnáctka bude poté působit převážně v A-teamu.

Co od sezony očekáváte?

Letos oslavíme deset let od založení florbalového klubu. Každý udělá maximum, aby se do kádru áčka dostal. Pevně věřím, že sezonu zvládneme alespoň tak jako tu loňskou. Junioři ještě na konci přípravy odcestují na turnaj do Hradce Králové, áčko má několik nabídek už od července. Domácí pohár začínáme až třetím kolem jako nasazený favorit. To znamená, že ostrý start zaměříme na ligu. Začínáme šestadvacátého září doma.

JIŘÍ MOŽNÝ