Elitní tým mužů ve složení Luděk Lichnovský, Vladimír Mikšaník, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski, Tomáš Bárta a Daniel Babor absolvoval o víkendu dva jednorázové závody Visegrádské 4 (UCI 1.2) v Maďarsku a na Slovensku.

Sobotní den byl z pohledu prostějovského týmu velice úspěšný. Profil závodu byl členitý, v jeho závěru pak závodníky čekaly okruhy se stoupáním do cíle. V průběhu se někteří závodníci z pelotonu snažili o únik, žádný ale neměl dlouhého trvání. O vítězi se tak rozhodovalo až v závěrečném kopci. Tam na sebe upozornil Vladimír Mikšaník, který je v elitní kategorii teprve prvním rokem, když proťal cílovou pásku jako osmý. Na své konto si tak připsal první body do žebříčku UCI. Velmi dobrý výkon podal také Karel Tyrpekl, který byl klasifikován jako čtrnáctý.

„Dva naši závodníci byli v popředí až do samého závěru a předvedli skvělý výkon. Pro Vláďu je to navíc jako pro prvoročáka vynikající výsledek,“ byl spokojen sportovní ředitel Michal Mráček.

Neděle už tak úspěšná nebyla. Závod na Slovensku byl profilově méně náročný, velmi ho ale ztěžoval silný boční vítr. Na něm se peloton postupně tenčil a prostějovští závodníci bohužel neudrželi krok s nejlepšími. Nejlépe tak dokončil Tomáš Bárta na 26. místě. „Nedělní závod vyžadoval týmovou soudružnost. Dodržet taktiku se nám ale nepovedlo úplně podle představ, neměli jsme závod moc pod kontrolou a tím pádem ani nepromluvili do předních příček. Na druhou stranu jsme zjistili, kde máme slabinu a na čem budeme muset zapracovat,“ řekl k druhému dni Mráček. (zv)