Mezi největší favority závodu se řadili dánští cyklisté z týmu Sjaelland, tradičně také reprezentanti Slovinska a v neposlední řadě slovenský suverén David Zverko. Prostějovskou cyklistiku reprezentovala trojice Matouš Hynek, Luděk Helis a Daniel Chytil. Nejvyšší ambice z této trojice měl Hynek, který jak sám v televizním pořadu před startem závodu avizoval, se chtěl poprat o puntíkovaný trikot pro nejlepšího vrchaře.

Na cyklisty čekaly celkem čtyři etapy: Páteční bezmála osmdesát kilometrů dlouhá s legendárním stoupáním do Hartinkova, v sobotním dopoledni krátká rovinatá etapa mezi městy Velké Opatovice a Jevíčko a odpoledne potom nejtěžší trasa dlouhá 76 km se čtyřmi vrchařskými prémiemi. V neděli byla na programu závěrečná časovka jednotlivců na patnáctikilome­trovou distanci.

Po prvním dni se do žlutého trikotu vedoucího závodníka oblékl slovenský reprezentant Zverko. Ve žlutém zůstal i po velice atraktivní třetí etapě, kdy se hlavní pole doslova rozpadlo už na první vrchařské prémii.

Dánští reprezentanti dělali co mohli, aby Zverka utrhli, ale nepodařilo se a slovinský talent přijel do cíle etapy v závěsu za Dány. V závěrečné časovce si potom vedoucí pozici uhlídal, a tak se mohl radovat z prvního místa v celkovém pořadí. Na stupních vítězů jej doprovodili Dánové Klaris a Kogsted.

Matoušovi Hynkovi se nakonec puntíkovaný trikot získat nepodařilo, ale přesto může být spokojen, když po velice zdařilém výkonu obsadil osmé místo v celkové klasifikaci. Lepší z českých cyklistů byl pouze Adam Ťoupalík, který obsadil v konečném pořadí místo šesté.

O vysoké mezinárodní kvalitě závodu svědčí i fakt, že mezi prvními dvaceti závodníky byli pouze tři cyklisté z České republiky Helis i Chytil v celkové klasifikaci obsadili 35., respektive 82. místo. ⋌(skc)