Bývalá světová jednička a pařížská šampionka z roku 2008 sice v semifinále proti Šafářové nebyla bez šancí, ale Češka pokračovala ve famózních výkonech z předchozích kol a se srbskou krasavicí nakonec zatočila dvakrát 7:5.

Znamená to mimo jiné, že brněnská rodačka na antukovém grandslamu letos ještě neztratila ani jeden set.

Hlavní je ale jiná informace Šafářová bude zítra od 15 hodin hrát na Roland Garros o nejcennější titul své kariéry.

Její soupeřkou bude světová jednička, Američanka Serena Williamsová, která v semifinále porazila Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska. Kdo by tomu před startem turnaje věřil?

Pokud šlo o české tenistky, důvěru měla spíš Petra Kvitová, která měla na antuce dobrou formu. Šafářová ale svou fedcupovou parťačku tentokrát jasně zastínila.

„Je to jako splněný sen," povídala zjevně dojatá Šafářová v pozápasovém rozhovoru přímo na kurtu. Záda měla špinavá od antuky, jak po proměněném mečbolu klesla na zem, v očích se jí leskly slzy štěstí.

„Merci, Paris," poděkovala pak publiku ve velkoměstě nad Seinou.

Až dosud antuka nepatřila k jejím nejoblíbenějším povrchům, to se teď ale asi změní. Vzpomínky na letošní French Open už Šafářové nikdo nevezme.

Ivanovičová byla včera lepší jen v úvodu zápasu. Na Češce se možná projevily menší zkušenosti s takhle velkými zápasy, hrála nervózněji a kazila. Srbka rychle vedla 3:0, pak 4:1 a 5:2. Šafářová se ale na rozdíl od minulosti dokázala soustředit, vrátit ke své tradiční nátlakové hře a v klíčových momentech prvního setu udržela nervy na uzdě. Naopak Ivanovičová viditelně znejistěla a ztratila pět gamů v řadě.

„Začala jsem trochu pomaleji, ale pak jsem šla nahoru, hrála jsem agresivněji a dobře to dopadlo," těšilo Šafářovou.

Druhá slabší chvilka (naštěstí hodně krátká) přišla v samé koncovce druhé sady, když při svém podání neproměnila první mečbol.

Ivanovičová už ale duel nezdramatizovala. Češka si počkala na svůj další servis a při něm už rozhodla. Finále!

„Pomalu to vstřebávám, ale snažím se zůstat při zemi a v klidu," svěřila se Šafářová, kterou v sobotu odpoledne čeká první grandslamové finále v kariéře.

Tedy singlové finále letos už spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sands-ovou vyhrála čtyřhru na Australian Open a teď tyhle dvě válí i v Paříži.

V pátek se mají utkat s českým duem Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká o postup do dalšího finále.

Tak co, bude letošní Roland Garros opravdu turnaj Šafářové se vším všudy?

Držme v pátek a v sobotu palce.