Na koho se můžou diváci těšit letos? I když nejsou zatím potvrzeni všichni účastníci, už tak je jasné, že se jedná o velká jména. „V tuto chvíli máme potvrzeny účastníky z deseti zemí.

Docela zajímavé jméno přijede z Ruska, a to vytrvalkyně Jevgenija Romanjuta, která je dvojnásobnou evropskou šampionkou. Favority ve všech disciplínách pak budou Rakušané Andreas Müller a Andreas Graf.

V přihlášce je také Ital Butazzoni, jemuž se minulý rok nepovedlo završit zlatý hattrick, takže se o to bude pokoušet letos," představil hlavní hvězdy ředitel závodu Michal Mráček.

Z českých závodníku je největším favoritem Jiří Janošek. Současný největší talent české cyklisticky skončil na juniorském mistrovství světa ve sprintu druhý za Korejcem Parkem. Ten byl však usvědčen z dopingu, a tak dostal český talent zlatou medaili s půlročním zpožděním. Na Memoriálu se tak Janoškovi slavnostně předá dres mistra světa.

„Jsem velice rád, že se mi v Prostějově tento dres předá, protože na mistrovství světa jsem o ten krásný pocit přišel. Na Memoriál jsem vždy jezdil, ale jen jako divák, protože jsem byl junior a měl jsem volno. Byla tu vždy skvělá kulisa, takže se těším, až zde vyjedu na dráhu," řekl český cyklista, jenž bude závodit v závodě na jeden kilometr a keirinu.

Kromě Janoška se v Prostějově představí například i závodník SKC TUFO Luděk Lichnovský nebo prostějovský odchovanec Robin Wagner. Velký návrat na klopený ovál plánuje Alois Kaňkovský, který bude závodit ve dvojici s Vojtěchem Hačetským.

„Zajímavým jménem je také Jiří Ježek, který finalizuje svou přípravu na paralympiádu. Možná se budou mnozí divit, jak dokáže handicapovaný sportovec konkurovat těm úplně zdravým," řekl ředitel závodu.

Cyklisté a cyklistky budou po dva dny v Prostějově zápolit v několika disciplínách jako sprint, scratct, keirin, bodovací závody a hlavně v madisonu. Právě madison je vrcholným závodem celé události a pojede se v pátek večer.