O hattrick se v Prostějově pokusí Ital Alex Buttazzoni, který si loni ve dvojici s krajanem Scartezzinim připsal druhý titul na Malečkově memoriálu.

Z Čechů organizátoři lákají například na Pavla Kelemena či na úspěšného sprintera Robina Wagnera, který sice nyní závodí za Duklu Brno, ale s cyklistikou začínal právě na Hané.

Oproti minulým ročníkům bylo mezi soutěžní disciplíny zařazeno i omnium mužů a žen. Zároveň s nimi pojedou i junioři.

„Vzali jsme si příklad z brněnské Velké ceny. Myslím, že to přispěje zajímavosti závodu. V juniorech totiž často závodilo málo žen,“ vysvětluje ředitel závodu Michal Mráček.

Z prostějovských závodníků vzbuzuje velké naděje v bodovacím závodě Wojciech Pszczolarski, který na posledním mistrovství světa skončil třetí, a ve scratchi se představí v duhovém dresu pro mistra světa Adrian Teklinski.

Vrcholem programu pak bude madison, tedy bodovací závod dvojic, ve kterém se dvojice Volikakis-Lichnovský pokusí navázat na třetí místo z prestižního šestidenního závodu v italské Fiorenzuole. Právě Lichnovský nemá příjemné vzpomínky na loňský ročník, kdy po ošklivém pádu skončil v nemocnici.

Grand Prix Prostějova se bude konat ve čtvrtek 24. a v pátek 25. srpna. Po oba dny čeká diváky mnoho disciplín. Program bude začínat vždy krátce po poledni a končit bude ve večerních hodinách, kdy přijdou na řadu nejatraktivnější finálové závody. Memoriál se uskuteční pod záštitou prostějovské primátorky Aleny Raškové.

Autor: Ondřej Kašlík