O akci, která rozproudí celé město, je po covidem ovlivněných ročnících znovu velký zájem. Také proto, že si závodníci mohou závod zaběhnout na několik způsobů. Kromě klasické 21 km dlouhé trasy je možné si běh rozdělit, ať už v rámci štafety nebo 2Runu.

Zapojit se je možné také do oblíbeného DM rodinného běhu. Tříkilometrová trať je ideální pro děti, začátečníky či aktivní seniory. Studenti a učitelé se navíc mohou utkat v běhu o pohár rektora Univerzity Palackého v Olomouci.

Jde hlavně o sport a dobrou náladu, ale za zmínku stojí také ekonomická stránka Mattoni 1/2Maraton Olomouc. V návaznosti na organizaci a konání závodu byla v roce 2019 vygenerována celková iniciovaná spotřeba ve výši 33 milionů Kč, celkové tržby v multiplikaci za rok 2019 činily dokonce 65 milionů Kč. Ve veřejném rozpočtu tak díky závodu přibylo 13 milionů Kč.

Kanonýr Deníku Matěj Pavlovský
Pavlovský pět let nehrál, teď si odskočil z hokeje na fotbal a dal šest gólů

Nyní už zbývají poslední volné registrace. Běžci se mohou hlásit do všech kategorií na stránkách www.runczech.com. Již 23. června se koná UniCredit Bank Pražská štafeta. Registrace na závod je možná tamtéž.