„Měli jsme velice špatný vstup do zápasu a po první čtvrtině prohrávali o dvanáct bodů, na začátku druhé části pak ještě víc. Přesto se kluci dokázali zvednout a vývoj otočit, bohužel závěr nezvládli,“ říkal Marko hrobovým hlasem dvacet minut po skončení nešťastné bitvy.
Klíčové momenty nemusel složitě hledat. „První jsem viděl v tom pokaženém úvodu, rozhodující pak za stavu 73:71 pět minut před koncem. Při tomto vedení nedal Novák samostatný nájezd do koše, Crisp vzápětí zahodil dvě šestky a místo našeho většího trháku soupeř následně otočil skóre,“ rekapituloval slovenský kouč hanáckých basketbalistů.

Závěr jeho tým absolutně nezvládl, když v podstatě všichni prostějovští plejeři pálili díky výbornému doskakování jako u Verdunu, bohužel z moře pokusů (většinou trojkových) se neujal ani jediný! „Jestli za to mohla psychika? My se o ní pořád dokola bavíme, ale já hrál také dlouho basket a nikdy s ní potíže neměl. A pokud takto zkušení borci netrefí třeba pět střel za sebou, těžko to bude pouze psychický problém,“ nadhodil zklamaný Marko.

Alespoň že připustil i svá vlastní pochybení. Možná to největší se týkalo postu rozehrávače, kde za Czudka po jeho čtvrtém faulu zaskakovali Crisp a dokonce Kudelin bez toho, aniž by dostali příležitost Pavlík a především Butler (nenastoupil ani na vteřinu). „Je to o důvěře. Butler nás prostě nepřesvědčil o svých kvalitách a proto jsem ho neposlal do hry. Vzhledem k vývoji i výsledku utkání to ale nejspíš byla moje chyba,“ uznal kormidelník orlí bárky.
Ta se nyní zvolna potápí na dno nechtěných soubojů o bronz, což už zažila v předchozích dvou letech. „Bude hodně těžké mančaft zvednout, když ztratil vedení dva nula na zápasy. Pro hráče je to tím větší mentální nápor, že oni musí a protivník ne. Tohle je ale potřeba pustit z hlavy a soustředit se jen na samotný pátý zápas. Ačkoliv uspět v Děčíně bude za dané situace nesmírně těžké, pokusíme se o to,“ slíbil Marko.