Výsledkovou ostudu z Nového Jičína odčinili prostějovští basketbalisté vskutku příkladně. Letos nebezpečnou Ostravu přehráli rozdílem několika tříd (97:61), jen škoda tradičního polevení v závěru.

„První tři čtvrtiny jsme hráli opravdu výborně, především v obraně. Za těchto třicet minut zaslouží absolutorium celý tým, dobře hráli všichni, co se objevili na palubovce. Pod dojmem jasného vedení však náš výkon postupně sklouzl do bezstarostnosti a poslední část byla z toho důvodu špatná,“ zhodnotil trenér Orlů Miroslav Marko.

Do nedělní televizní bitvy šli jeho svěřenci po propadáku na hřišti Kunína a hned od začátku z nich prýštila touha tento výpadek napravit. „Zápas v Novém Jičíně jsme důkladně rozebrali, jinak se nic zvláštního nedělo. Kluci sami věděli, že tam naprosto selhali hlavně v defenzivě. Tentokrát si na bránění dali záležet a výkon byl hned o něčem jiném. Dalo se na to koukat,“ pousmál se kouč.

Ačkoliv do konce základní části Mattoni NBL zbývají ještě tři kola, začínají už Hanáci myslet na play off. „Ty myšlenky nelze z hlav úplně vyhnat, na druhou stranu musíme dlouhodobou soutěž dohrát zcela naplno. V každém utkání je potřeba makat na sto procent bez ohledu na soupeře a to, o jaký jde přesně duel. A že ve čtvrtfinále nejspíš narazíme na Kunín? Ještě to není úplně jisté. A pokud ano, budeme jej muset vyřadit,“ pravil Marko lakonicky.
Zatím největší porci minut zvládl proti Nové Huti uzdravený Jan Pavlík. „Hrál jsem zhruba tolik času, na jakém jsme se domluvili s trenérem. Cítil jsem se lépe, než v předchozích střetnutích a celkově bylo vidět, že se mnohem víc dostávám do hry. Úplně optimální to ještě nějakou dobu nebude, ale získávám jistotu a jdu nahoru, což je podstatné,“ popisoval rozehrávač BK své pozápasové pocity.

Měly pozitivní nádech i díky kvalitnímu výkonu celého týmu. „Skvělá byla hlavně obrana, v úvodních třech čtvrtinách jsme Ostravě vůbec nic nedovolili. Právě defenziva společně s maximálním nasazením rozhodla o našem vysokém vítězství, závěrečné polevení už nemohlo nic důležitého změnit,“ navázal Pavlík, který si troufá i na těžké mače blížících se vyřazovacích bojů. „Do play off zbývají ještě tři utkání, během nich určitě naberu ještě větší herní pohodu. Abych pak mohl mančaftu svým přičiněním co nejvíc pomoct tam, kam chce. To znamená do finále ligové soutěže,“ rozpovídal se Jan Pavlík.