„Jsme natolik silní, že bychom se měli rvát o nejlepší umístění," slíbil kouč Tomáš Konečný.

Jaké má váš tým cíle pro letošní rok?

„Chceme zopakovat loňské úspěchy z dráhy (titul mistra Evropy a mistra republiky pozn. red.)a na silnici být ještě lepší. Letos se chceme porvat o celkové vítězství.

Jak jste na silnici vlastně silní?

Jsme natolik silní, že bychom se měli rvát o nejlepší umístění. Myslím si, že bychom mohli vyhrát Český pohár. Tým jsme proti loňsku značně posílili. Dívám se na naše družstvo jen pozitivně. Cíle máme nejvyšší.

Můžete vyjmenovat nové posily týmu?

Do týmu přišel Tomáš Medek, což je nový kapitán. Loni byl v Česku jeden z nejlepších v kategorii do dvaceti tří let. Dále jsme posílili Petrem Hamplem, který také loni závodil v kategorii do třiadvaceti let. Letos jsou už oba v kategorii elite. Jsou to takoví tahouni, kteří by měli jít příkladem mladým juniorům, kteří přišli. Ti doplní hlavně Matěje Zahalku a Tomáše Koudelu, kteří jsou našim základem pro silnice. Na nich budou stát naše úspěchy či neúspěchy.

Kdo z juniorů přišel?

Z Prahy k nám došli mladíci Martin Spudil a Matěj Šibingr. Přechod do kategorie mužů budou mít těžký, ale pokud budou pilně dřít na tréninku, tak jak teď, tak určitě uspějí. Myslím si, že o nich ještě uslyšíme.

Polský tandem Wojciech Pszczolarski a Adrian Teklinski budou posilou spíš pro dráhu?

Wojta je mistr Evropy a Adrian bronzový medailista z dráhy, ale určitě nás doplní i na silnici. Adrian je skvělý sprinter, takže v rovinatých závodech máme nyní člověka, který dokáže vyhrávat i závody CI.

Jaký je to vlastně pocit trénovat mistra Evropy?

Tak Wojta má svého vlastního trenéra, není to o přímém vedení. Jde o to doplnit správné závody, vybrat kvalitní závodní program. Jde o to, aby byli připraveni na vrchol pro sebe i pro tým.