Úvodní set semifinálového boje loňských finalistů Veselého se Štěpánkem přinesl vyrovnaný souboj. Mladík Veselý neměl ze svého slavnějšího soka přílišný respekt. Prostějovský talent se dostal do vedení 6:5 a následně ustál i Štěpánkovo podání. Veselý tak nakonec zvítězil 7:5 a nakročil k postupu.

Druhou sadu začala lépe turnajová jednička a rychle se dostala do vedení 2:0. Daviscupová hvězda se dokonce probojovala do vedení 5:2, poté však přišla velká chvíle Jiřího Veselého. Ten zabojoval a srovnal krok na 5:5 a vzápětí se dostal i do vedení. Štěpánek však svým servisem posunul druhý set do tiebreaku. Zkrácená hra byla už představením jednoho muže. Veselý v ní přímo dominoval a zvítězil 7:1.

„V podstatě jsem celý zápas odevzdal vlastními chybami," litoval Radek Štěpánek a smutně dodal: „Ve druhém setu za stavu 5:2 přišlo moje hluché místo. Bohužel tak to je. Čtvrtý titul získám třeba za rok."

Naopak Veselý se o zisk titulu popere už zítra. „Byl to zajímavý zápas. Pro diváky to nebyl příliš pěkný tenis," přiznal šťastný vítěz Jiří Veselý a poodhalil i svůj pohled na duel: „Oba jsme hráli takovou vyťukávanou, kdo koho přehraje. Ve druhém setu jsem Radka trošku víc rozebral a přestal jsem dělat chyby."

To druhé prostějovské naději Adamu Pavláskovi se tolik nedařilo. Hned v první sadě se Slovákem Gombošem rychle prohrával, a to jasně 2:5. Pavlásek už neměl sílu tento nepříznivý stav změnit.

Druhé dějství začalo pro mladého Čecha přímo tragicky. Než se stačil rozkoukat, tak už prohrával 0:3. Tento stav předjímal další vývoj duelu. Pavláskovi se nedařilo najít odpověď na Slovákovu hru. Norbert Gomboš tak po pětapadesáti minutách dvakrát vyhrál 2:6 a ve finále vyzve Jiřího Veselého.

„Nemohl jsem se opřít o žádný úder. Hrál jsem nahoru dolů. Bohužel Gomboš hrál dobře a přehrál mě," posteskl si po utkání Pavlásek. Přesto byl s průběhem letošního turnaje spokojený: „Semifinále je pro mě skvělý úspěch, jen škoda toho pátečního zápasu."

Velmi rychlý průběh mělo také finále čtyřhry. V něm se postavili Čech Rosol a Němec Begemann kanadské dvojici Polansky, Shamasdin. Evropskému duu stačilo na výhru padesát minut. Rosol s Begemannem Kanaďany přímo rozdrtili, první set vyhráli jasně 6:1 a ten druhy 6:2.

Páteční výsledky

Semifinále dvouhry:

Štěpánek (1. ČR) – Veselý (6. ČR) 5:7, 6:7 (1), Pavlásek (ČR) – Gomboš (SK) 2:6, 2:6.

Finále čtyřhry:

Polansky, Shamasdin (oba Kan) – Rosol (ČR), Behemann (Něm) 1:6, 2:6

Sobotní program

Centr, 11.00:

FINÁLE DVOUHRY

Jiří Veselý vs. Norbert Gombos.

předprogram, 10.30

show mistrů světa ve footbagu Martina Sládka a Tomáše Tučka.