„Letošní halová sezona nebyla výsledkově tak špičková, jako ty předchozí. Přitom výkonnostně jsme se určitě nezhoršili, jenže ve stále tvrdší konkurenci a bez potřebného kousku štěstí nám k medailím z mistrovství republiky často chyběl pověstný krůček,“ ohlédla se do nedávné minulosti předsedkyně LK TJ OP Magda Majarová.

Sama získala ve veteránské kategorii jeden ze dvou zlatých kovů na MČR, ten druhý vybojoval kadet František Hajduk. „Ocenění však zaslouží i všichni ostatní, zvláště ti smolní těsně pod stupni vítězů. Skončila tam čtvrtá Marie Valášková, rovněž čtvrté družstvo žen a páté družstvo mužů, navíc tým kadetů kvůli závadě na nářadí nedokončil duel o bronz,“ přiblížila Majarová.

Kvalitní formu potvrdili prostějovští závodníci řadou osobních rekordů a vysokým umístěním v Českém poháru i v halových sériích Kostelce na Hané, Přerova a Brna. „Chtěla bych poděkovat všem členům oddílu za jejich přístup k lukostřelbě i odvedené výkony. Díky zaslouží i rodiče mladých talentů za veškerou pomoc stejně jako kluboví partneři za podporu,“ zdůraznila Majarová.

Do letní sezony pod otevřeným nebem vyráží hanáčtí střelci s touhou udržet se mezi českou elitou. „V první lize oddílových družstev opět myslíme na medailové posty v mužích i ženách. Kluci se sice budou muset obejít bez Dana Kraváčka, který zamířil na Slovensko a odtamtud na hostování do Kostelce, ale i v současné sestavě jsou dost silní. Stejně jako holky,“ doplnila Majarová s pozváním novým zájemcům o lukostřelbu. „Kdo chce proniknout do tajů tohoto olympijského sportu, může přijít každý den po půl čtvrté odpoledne na naši střelnici u zimáku.“


Výsledky lukostřelců Prostějova v hale 2007 – muži: Kamil Kovář 19. Český pohár, 2. Zimní pohár Kostelec a 3. Zimní pohár Přerov (osobní rekord 555 bodů), Milan Hajduk 41. ČP (541), Jiří Košťálek 60. ČP. Ženy: Magda Robová 2. ČP, 2. ZP Přerov a 1. Zimní pohár Brno (551), Marie Valášková 10. ČP (537). Seniorky: Magda Majarová 2. ČP, 1. ZPK a 1. ZPP. Junioři: Adam Němeček 10. ČP (521). Kadeti: František Hajduk 7. ČP, 1. ZPK a 3. ZPP (537), Jakub Kubica 8. ČP, 4. ZPK a 3. ZPB (536). Starší žactvo: Miroslav Hudec 4. ČP a 2. ZPK (553), Magdalena Robová 13. ČP a 7. ZPK, Vojtěch Dub 41. ČP a 6. ZPK. Mladší žactvo: Lukáš Vavrečka 8. ČP, Zdeněk Rajtr 4. ZPK.

Poděkování sponzorům: Norma s.r.o., město Prostějov, .A.S.A. TS, Oděvní podnik a.s., Plastimex Prostějov.