Do zimní, pro lukostřelce halové sezony, vstoupil oddíl TJ OP Prostějov na dvou frontách. Účastní se závodů O pohár města Přerov a Zimního poháru Kostelce na Hané. „Tyto závody jsou přípravou na halové MČR a zároveň také na nadcházející venkovní sezonu,“ řekla předsedkyně prostějovského klubu Magda Majarová.

„Z těchto závodů jsme zatím absolvovali jeden v Kostelci a tři v Přerově. Vzhledem k začátku halové sezóny dosáhli naši lukostřelci dobrých výsledků. V průběžném pořadí poháru města Přerova je v kategorii juniorů na prvním místě Mirek Hudec, mezi kadety je to Michal Hlahůlek, v mužích Kamil Kovář a v kategorii seniorů si dobře vede především Zdeněk Zapletal,“ vypočítávala Majarová.

„Máme také zastoupení v kategorii kladkových luků, kde dobrých výsledků dosahují Mirek Hudec a Radek Šín. Nováčkem v této disciplíně je Petr Musil, který přešel na kladkový luk v loňském roce, jeho výkonnost se posouvá nahoru. Také v průběžném pořadí českého poháru se naši lukostřelci pohybují na předních místech,“ pokračovala.

Mezi ženami má za sebou mezinárodní měření sil Petra Indráková, která se zúčastnila halového závodu v Berlíně. Tam se představila evropská špička a v této silné konkurenci se prostějovská závodnice umístila na 39. místě.

Miroslav Hudec a Vojtěch Dub zase figurují v širší nominaci na ME dospělých, která bude definitivně uzavřena 30. dubna. Evropský šampionát, na němž se bude bojovat i o poslední místa na Olympijské hry, se uskuteční v Amsterdamu. „Jejich příprava bude také směřovat k ME juniorů, které se uskuteční v červenci v Dánsku. Kamil Kovář je zase v širší nominaci na akademické MS, které se bude konat v červenci ve Španělsku,“ doplnila Majarová.

V nejvyšší domácí lligové soutěži se prostějovský klub bude snažit obhájit loňské výsledky, tedy vyhrát. „Lukostřelce čeká náročná sezóna. Doufáme, že s podporou našich sponzorů se nám vytčené cíle podaří splnit. Naše poděkování patří městu Prostějov a firmě Norma R.Z. s.r.o.,“ uzavřela Majarová.