Tentokrát šlo o 18. zimní mistrovství republiky mládeže, konkrétně juniorské a kadetské kategorie.

„Zajištění celé akce se vším všudy, to znamená vybavení střeliště, on-line počítačové zpracování dat, ubytování, občerstvení a mnoho jiného je u nás tradičně na vysoké úrovni – tak to alespoň slyšívám od samotných účastníků. Vůbec bychom se přitom na tak náročné organizaci nemohli obejít bez ochotné pomoci rodičů malých lukostřelců a našich sponzorů,“ poukázal ředitel MČR a náčelník kosteleckého oddílu František Špičák.

Letošní přebor byl z jeho pohledu obzvláště náročný s ohledem na rekordní počet přihlášených závodníků.

„Dle původního množství více než sta přihlášek jsme měli obavy, že se z kapacitních důvodů do haly vůbec nevejdeme. Nakonec ale dorazila „jen“ necelá stovka startujících amy mohli střílet kvalifikaci tradičně na dvě skupiny, nikoliv na časově mnohem náročnější tři,“ popisoval Špičák.

Jak si domácí zástupci vedli po sportovní stránce?

Velice dobře, když zazářila především kadetka Lucie Zwesperová. V jednotlivkyních získala stříbro a v soutěži juniorských družstev společně s Rybou a Šťastným bronz.

Její týmoví kolegové obsadili mezi juniory šesté místo (Roman Ryba) a dvanáctou příčku (Miloš Šťastný), zatímco v kadetské kategorii přidala Hana Nedělníková sedmý post a František Činoch jednadvacátou pozici.

„Všichni naši mladí odstříleli v kvalifikaci to svoje a s výjimkou Tomáše Palatého postoupili do eliminace. Tam se vždycky ukáže nejen fyzická příprava, ale hlavně pevné nervy a také kus nezbytného štěstí.

Tohle všechno měla kadetka Lucka Zwesperová, za jejíž individuální medaili i podíl na kolektivním úspěchu juniorského týmu jsem byl nejvíc šťastný. Celkově musím všechny naše střelce pochválit, protože obstáli v konkurenci kompletní české špičky včetně účastníků nedávného mistrovství Evropy v Itálii. Ukázalo se, že kdo poctivě trénuje, nemůže úplně vyhořet. Proto jsem spokojený,“ zhodnotil trenér mládeže LK 1997 Zdeněk Čepý.

Radost neskrýval ani šéf kosteleckých lukostřelců. „Zvládnout celý šampionát byla jako vždy fuška. Určitě se našly i nějaké nedostatky, ale celkově jsme ukázali, že uspořádat republiku umíme. Moc mě potěšily hlavně dvě naše medaile,“ zdůraznil František Špičák s poděkováním sponzorům za podporu (Starorežná Prostějov, HG Style Kojetín, Semo Smržice, Alika, Olomoucký kraj, Penzion Mánes Čechy pod Kosířem, Kostelecká pekárna a další).

(jv,son)