V zaplněné Motolské hale se o uplynulém víkendu bojovalo o poslední mistrovské dresy. Pořadatelé z Dukly Praha připravili bohatý program, který v pátek vyvrcholil mistrovskými závody ve stíhacím závodě mužů a žen, a především pak závěrečným bodovacím závodem mužů kategorie ELITE a U23. Omlazený prostějovský tým v sestavě Luděk Lichnovský, Marek Šipoš, Daniel Chytil, Matěj Štibingr, Martin Spudil a Matyáš Strupek se předvedl v tom nejlepším světle.

Ve stíhacím závodě trenér Michal Mráček prostějovské mladíky nakombinoval do dvou týmů, dvojici Daniel Chytil a Matyáš Strupek doplnili Nicolas Pietrula a Šimon Adámek z Dukly Praha, a tým obsadil druhé místo, když ve finálové jízdě podlehl zkušenějšímu kvartetu Dukly Praha, které startovalo ve složení Bláha, Vendolský, Kraus, Kohout. Čtveřice Lichnovský, Šipoš, Štibingr, Spudil si v boji o třetí místo poradila s kvartetem Malán, Fiala, Svatek a Kubík (AC Sparta Praha).

Zlatým hřebem však byl večerní bodovací závod, kde se prostějovské „mladé pušky", předvedly opravdu na výbornou. V silné konkurenci si nejlépe počínal Luděk Lichnovský, získal třiašedesát bodů a suverénním způsobem zvítězil. Na druhém a třetím místě se umístili zkušení matadoři z Dukly Praha Martin Bláha, respektive Jiří Hochmann.

„Velmi dobře si vedl nejen Lichnovský, ale celý prostějovský tým. Všichni kluci odvedli výborný výkon a Luďkovi při jeho cestě za titulem výrazně pomohli," doplnil trenér Mráček.

Daniel Chytil obsadil výborné čtvrté místo, Martin Spudil místo páté a Marek Šipoš místo šesté. Matěj Štibingr obsadil sedmé místo a Matyáš Strupek jedenácté místo.

autor: Ondřej Šrámek