„Jsem zde poprvé a je to zde moc hezké. Pozvánka mě potěšila," řekla na úvod rozhovoru Lucie Šafářová, aktuálně šestnáctá v žebříčku ženské čtyřhry.

Co říkáte na dárky od představitelů města? (tenistka dostala od vedení města mimo jiné originální, ručně dělanou panenku znázorňující právě Lucii Šafářovou, sportovkyně naopak Aleně Raškové přivezla kšiltovku z Ria)
Moc se mi líbí. Dám si ty připomínky na nějaké hezké místo.

Máte za sebou olympiádu v Riu a US Open, kde jste opět ve čtyřhře potvrdila své kvality (společně s Američankou Mattekovou-Sandsovou ji vyhrála). Jaké jsou to pocity?
Rio byl úžasný zážitek. Pořád ho zpracovávám. Naposledy při hymně jsem měla slzy štěstí a ve chvíli, kdy stoupala vzhůru česká vlajka, mi naskočila husí kůže.

Kterého z úspěchů si vážíte více? Olympiády nebo medaile z US Open?
Tak Davis cup je pro tenisty vůbec nejvyšší metou. Olympiáda je úplně něco jiného, nedá se to moc srovnávat. Pro mě je ale olympijská medaile něčím mimořádným.

Měla jste vůbec čas poznat trochu Rio de Janeiro?
Do města jsme se nedostali. Viděla jsem z něj pouze kurty a olympijskou vesnici. Po turnaji už nebyl čas, skončila jsem jeden den a následně v neděli už jsem odlétala na další do Cincinnati.

Naposledy jste hrála na US Open v New Yorku a opět jste s Bethanií uspěla ve čtyřhře. Měla jste pak během svého pobytu trochu času na poznávání města?
Ano, navíc i město znám už z dřívějška.

Jak se vám tam líbí a která místa jste třeba navštívila?
New York je obrovský, žije navíc v každou denní i noční dobu. Líbí se mi kombinace krásného parku s okolní zástavbou, kdy v jednom místě máte obrovské množství zeleně a všude okolo se nachází městská zástavba. Město je také plné hezkých mostů a z budov mě nejvíce zaujala třeba nástupkyně dvojčat.

Jak jste na tom nyní s časem, kolik ho v České republice máte?
Jsem zde na dva a půl dne, pak mě čeká balení a odlet na další turnaj.

Je těžké se s častým cestováním vypořádat? Máte za sebou cesty z jižní do severní Ameriky a v neposlední řadě jste musela zvládnout i přesun z Prahy, kde vás na hradě ocenil Miloš Zeman, na Hanou.
Teď jsem hodně unavená, cestování a vypětí bylo už docela dost. Co se týká častých přesunů, musí se na ně prostě zvyknout. A je to asi tím nejtěžším v kariéře.