Bývalá tenisová hvězda společně s Karlem Nováčkem nakonec v exhibičním duelu remízovala se slovenskou dvojicí Mečíř, Kučera 5:5.

Jirko, jak se vám letos líbilo na Czech Open? Viděl jste vůbec nějaké zápasy?
Nějaké zápasy jsem viděl. Víceméně jsem se na kurtech pohyboval celý týden. Měl jsem tu i nějaké povinnosti. Turnaj se mi jako každý rok hrozně líbil. Především díky organizaci. Ta nemá v kategorii challenger konkurenci ve světě. Jezdí tady spousta vynikajících hráčů. Vypadá to, že mám střet zájmu, když v Prostějově bydlím a pracuji, ale zažil jsme ve světě spousty turnajů a tady je to opravdu fantastické. Důležité je, že nám ještě neskutečně vyšlo počasí.

Nejlepším Čechem na turnaji se stal Jiří Veselý, ale jeho výkony nebyly podle jeho představ. Radil jste mu, jak se zlepšit?
Nemluvil jsem s ním vůbec. On má svůj trenérský kolektiv a já do toho nemíním vůbec zasahovat. Je skvělé, že se dostal až do finále a tím přilákal spoustu diváků. Je super, když je Čech ve finále. Mně se bohužel nikdy nepodařilo tento turnaj vyhrát, i když jsem byl třikrát ve finále.

Překvapilo vás, když Štěpánek s Pavláskem vypadli tak brzo?
Ne to se nedá říct. Turnaj je neskutečně silný na to, že je to kategorie challenger. Je tu opravdu spousta vynikajících hráčů. Já jsem jejich zápasy neviděl, ale určitě nechali na kurtu všechno. Bohužel se to nepovedlo. Je to tenis a míč je kulatý. Doufám, že přijedou zase příští rok.

Druhým finalistou byl Srb Laslo Djere. Znáte tohoto hráče?
Vůbec ho neznám. Polovinu startovního pole neznám, protože už devět let jsem mimo okruh ATP. Kluci se tam úplně obměnili. Moje generace je už úplně pryč. Tito mladí kluci jsou úplně mimo mě, protože nejsem na těch velkých turnajích. Je příjemné vidět jak se dere mladá generace do předu.

Když se vrátím k té exhibici. Jaké je to pro vás, předvést se před domácím publikem?
Já si to moc užívám. Je to něco, co jsem celou dobu své kariéry dělal. Je to tenis. Motivací pro mě bylo vždy hrát před plným centrálním kurtem. Když tu pak přijde skoro plný dům, tak je pro mě něco mimořádného. Dělám už jen trenéra a teď jsem se mohl znovu objevit před lidmi. Člověk si to moc užívá. Jsem rád, že jsem byl pozván to této nóbl společnosti mezi olympijského vítěze Miloše Mečíře a Karly Kučeru a Nováčka. Je to pro mě druh vyznamenání za tu moji kariéru.

Co říkáte na úspěchy Lucky Šafářové v Paříži?
Jedním slovem neskutečné. Probojovat se do finále dvojhry i čtyřhry, to se moc hráčům nepodaří. Navíc Lucku velice dobře znám a když přijede do Prostějova, tak máme možnost spolu trénovat a spolupracovat. Samozřejmě má jinak svého trenéra. Každopádně jí strašně moc fandím a přeji ji, aby nám trofej přijela ukázat do Prostějova.