Na postup do další fáze už může Prostějov pomýšlet je v oblasti teorie. Hvězdné Dinamo by totiž musel porazit, nejlépe za tři body (v přípa-dě výhry 3:0 nebo 3:1, pozn. aut.) a zároveň doufat, že nebudou úspěšné další týmy, které jsou ve svých skupinách na posledním místě. Nejlepší z nich totiž doplní patnáctku přímo postupujících družstev. Konkrétně to znamená, že v případě výhry nad Ruskami budou Hanačky doufat, že Drážďany neporazí Fenerbahce Istanbul či Mylhůzy Rabitu Baku (skupina B) a že rumunská Constanta nevyhraje na palubovce Azerrailu Baku. Pokud by Modřanky vyhrály jen za dva body (3:2), musely by spoléhat ještě na složitější kalkulace.

Jenže k těm se dostanou pouze v případě výhry nad obrovským favoritem.

„Každopádně budeme bojovat až do posledního okamžiku. Dokud zbývá jakákoliv naděje na postup, musíme se o ni ze všech sil prát. Kazaň má sice nesmírně silný tým a výbornou formu, ale když zahrajeme špičkový volejbal, může dojít k překvapení. Záleží na našem výkonu,“ řekl pro klubový web trenér Miroslav Čada.

Ruský obrat

Jeho svěřenky se na palubovce Kazaně představily ve svém úvodním vystoupení probíhajícího ročníku Ligy mistryň a byl to zatím jejich nejlepší zápas. Výběr trenéra Rišata Giljazutdinova totiž dokonale zaskočily a vyhrály první dvě sady. Jenže pak ruský gigant zapnul na plné obrátky a vývoj utkání otočil. I přesto si český tým z Ruska dovezl bod, který ale pohříchu zůstal zatím posledním. Naopak Dinamo v následujících čtyřech zápasech jasně dominovalo a s pěti výhrami vede tabulku skupiny C.

V Prostějově sice Ruskám o nic nepůjde, ale trenér Čada nepředpokládá, že by to na jejich výkonu mělo být znát.

„Nelze očekávat, že by soupeř na mezinárodní scéně cokoliv podcenil nebo dokonce vypustil. Na nic takového nemůžeme spoléhat, naopak je nutné, abychom se maximálně soustředili sami na sebe a na svou co nejlepší hru.“

Pro Hanačky by ale ani porážka neznamenala konec v pohárové Evropě. V případě prohry by se tým přesunul do čtvrtfinále poháru CEV.

Za správný tip vám volejbalistkyzapózují na stěně

Možná poslední vystoupení Prostějova v letošním ročníku Champions League odstartuje v hale Sportcentra DDM v úterý v 17 hodin. Vedení oddílu připravilo pro své fanoušky tipovací soutěž. Tři vylosovaní výherci, kteří správně trefí výsledek prvního setu, dostanou nástěnný kalendář AGEL 2012, ve kterém pózují prostějovské volejbalistky.