„Věřím, že jsme připraveni dobře a zase jsme se o něco posunuli. Je pravda, že některé zápasy v extralize nebyly optimální, chyběla nám větší jistota. Ale zapracovali jsme na tom a teď chceme uspět,“ říká odhodlaně Miroslav Čada, trenér a hlavní strůjce prostějovských úspěchů na mezinárodním i českém poli.

Jak už je v pohárovém volejbalovém světě zvykem, Prostějov doznal od minulé sezony řady změn. Tým se tvořil za pochodu a jeho sehrávání komplikovalo shánění třetí blokařky a nakonec i nečekaný odchod slovinské smečařky Tiny Lipicerové-Samec. I proto někteří fanoušci začali bít na poplach s tím, že je letos kádr horší než v minulých sezonách.

VK Modřanská v Lize Mistryň

#nahled|https://g.denik.cz/59/1d/modranska_modranky_grafika_99999_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/1d/modranska_modranky_grafika_99999.jpg|VK Modřanská v Lize Mistryň#

Hvězdná posila - Sonja Popovičová

Trenéra Čadu to nechává poměrně chladným.

„Ukážou to až samotné zápasy. Ale opakuje se to každý rok. Věřím, že družstvo výkonnostně poroste,“ pokračuje Čada. Uklidňovat ho může i fakt, že za Lipicerovou-Samec dokázalo vedení klubu sehnat posilu vskutku hvězdného formátu – vítězku Ligy mistryň z roku 2007 – Sanju Popovičovou.

Sedmadvacetiletá chorvatská smečařka sice přišla na poslední chvíli a stihla před dnešní premiérou odehrát v dresu Prostějov jediný zápas v Přerově, přesto si od ní na Hané hodně slibují.

„Věřím, že je to jedna z největších posil, jaká kdy do Prostějova přišla,“ tvrdí dokonce Čada.

Rodačka z Rijeky prošla elitními kluby, v hvězdami nabité chorvatské reprezentaci figuruje od roku 2005. Zahrála si v Itálii i v Turecku, naposledy působila v korejském Soulu.

„Bude důležité, jak na tom vydrží fyzicky, po návratu z Koreji ještě trénovala v Rijece,“ vysvětluje prostějovský kouč. „Je to komplexní hráčka s výborným podáním i příjmem. Je na tom opravdu dobře ve všech činnostech,“ pochvaluje si.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE CHORVATSKÉ KRÁSKY: Popovičová Modřankou! Je to superhráčka i sexbomba

Soupiska VK Modřanská Prostějov

 Soupiska VK Modřanská Prostějov

Křest ohněm

Čadův tým čeká v Lize mistryň křest ohněm. Hned v prvním utkání se představí na půdě největšího favorita skupiny a adepta na celkový triumf – Dinama Kazaň. Tento v podstatě nový oddíl si sice prestižní soutěž zahraje teprve poprvé, ale o jeho kvalitách svědčí nejenom kádr, ale hlavně ruský titul z poslední sezony.

„Je to mistr ruské Superligy a jeden z nejvážnějších favoritů na celkový triumf v Champions League. Ale to bude možná naše výhoda. Výsledkově se od nás totiž nic nečeká a můžeme se v klidu připravit na duely se zbývajícími dvěma týmy,“ tvrdí Čada.

Na palubovce Kazaně se v domácím týmu objeví hned několik hráček, které už proti Prostějovu hrály. Největší hvězdou ruského celku je jedna z nejlepších volejbalistek světa Jekatěrina Gamovová. Další se pak rekrutovali především z kádru Dinama Moskva, jako Jelena Ježovová nebo Lesja Machnová.

„Styl ruských týmů je velmi podobný, založený na fyzické převaze nad sítí a razatním útoku,“ tuší kouč Prostějova.