Víkendová akce s originálním názvem Maxbike mistrovství planety – Velká cena hlavního města Prahy se nesla v duchu velké dráhové show. Pozvání na něj přijaly a ceny vítězům předávaly cyklistické ikony jako Petr Vakoč nebo Jiří Ježek a diváci si užívali bohatého doprovodného programu.

Prostějovští závodníci zahájili první závodní den velmi úspěšně. Na své konto si připsali tři mistrovské tituly, stříbro a jeden bronz. O mistrovský dres se nejdříve postarala žákyně Patricie Müllerová, její úspěch pak napodobila také kadetka Gabriela Bártová. Mezi kadety vybojoval bronz Radovan Štec.

Elitní část týmu měla na startu hned čtyři zástupce a to Daniela Babora, Tomáše Bártu, Luďka Lichnovského a Marka Dolníčka. Hned v úvodní den ukázal Lichnovský, že přijel na šampionát ve skvělé formě, když ve vylučovacím závodě skončil druhý. Nestačil pouze na Denise Rugovace z týmu Favorit Racing.

V bodovacím závodě na 240 kol mu už ale nedal šanci a kromě toho, že zvítězil s náskokem jedenácti bodů, stal se také novým mistrem republiky v této disciplíně. Třetí skončil Nicolas Pietrula (Team Dukla Praha), který na Lichnovského ztratil bodů dvacet.

„Od začátku závodu jsem se chtěl dostat do vedení, abychom nebyli pod tlakem a ostatní týmy na to musely reagovat. Pak už jsem si náskok jen hlídal. Kluci z týmu mi dost pomohli, když bylo potřeba. Měl jsem menší krizi, když jsem byl ve dlouhé úniku s Ondřejem Vendolským a byli jsme kousek od toho, abychom peloton dojeli o kolo. Poměrně rychle jsem se z toho ale vzpamatoval. Za titul jsem moc rád, je to super výsledek,“ sdělil své dojmy Luděk Lichnovský, který si vychutnával své vítězství v úžasné divácké kulise.

Neméně úspěšní byli závodníci z týmu PARDUS-TUFO Prostějov také v neděli. V omniu si pohárové vítězství připsala Patricie Müllerová mezi žákyněmi, když zvítězila s pohodlným náskokem dvaceti jedna bodů. Po dvou závodech je tak zároveň i vedoucí závodnicí celého seriálu. V silné konkurenci zvítězil také Lukáš Kolařík v kategorii juniorů, když těsně porazil druhého Tadeáše Páva (TJ Kovo Praha) a třetího Jakuba Boučka (RBB Invest Force Cycling).

Následoval madison a s ním i další pódiová umístění prostějovské mládeže. Něžná část týmu ve složení Patricie Müllerová a Gabriela Bártová vybojovala třetí místo ve společné kategorii žákyň a kadetek. O stupínek výše pak vystoupaly dvojice prostějovských kadetů Matyáš Koblížek a Radovan Štec a juniorů Lukáš Kolařík a René Smékal.

Víkend byl završen závodem v omniu kategorie elitních mužů. V něm potvrdil svou formu Luděk Lichnovský, když skončil druhý za Nicolasem Pietrulou (Team Dukla Praha).

Tradiční perličkou v rámci Mistrovství planety je soutěž mechaniků, kteří musí co nejrychleji složit dráhové kolo a objet na něm jeden okruh. I v této soutěži měl prostějovský tým svého úspěšného zástupce, Richarda Šmídu mladšího. Dlouho pomýšlel na vítězství, ale nakonec o něj byl v cílové rovince připraven a skončil druhý.