Páteční večer s magickým datem 11. 11. 2011 bude v prostějovském městském divadle patřit tenisu, právě dnes si totiž místní klub připomíná 111 let od doby, kdy se zde bílý sport začal organizovaně provozovat. A není jen shodou šťastných okolností, že tyto oslavy budou zároveň vyvrcholením nejúspěšnějšího roku prostějovské tenisové historie.

„Když pánové Petr Chytil a František Kreuz přišli s tímto skvělým datem, určitě netušili, že prostějovský tenis zažije tak parádní rok,“ usmívá se Petra Píchalová-Langrová, manažerka prostějovského klubu a jedna z hlavních strůjkyň jeho nejslavnější éry.

Petra Kvitová a další hvězdy a hvězdičky

Tu v současnosti symbolizuje hlavně Petra Kvitová, vítězka Wimbledonu, Turnaje mistryň a nejnověji i Fed Cupu.

„Ale oslavy rozhodně nebudou jenom o ní. Její úspěchy jsou senzační a navíc čerstvé. Petra bude mít určitě velkou pozornost, ale zaslouží si ji i další osobnosti, kterým je tato akce určena. Lidé, bez nichž by dnes v Prostějově tenis na takové úrovni nebyl,“ říká Píchalová-Langrová.

Do hlediště tak zasednou bývalí tenisté, první prostějovští vítězové slavných Pardubických juniorek, téměř kompletní tým, který v roce 1995 poprvé pro Prostějov vyhrál českou extraligu, nebo Jana Novotná, bývalá česká jednička a světová dvojka.

„Večer ale bude patřit i vycházejícím hvězdám našeho klubu, jako je Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek,“ doplňuje manažerka, ostatně také bývalá vynikající tenistka.

Přestože v původních plánech Miroslava Černoška, šéfa prostějovského klubu, figurovala pro slavnostní galavečer taková jména jako Enrique Iglesias, Paul McCartney nebo Andrea Bocelli, mohou se hosté výjimečné tenisové akce těšit alespoň na českou pěveckou hvězdu první velikosti – Karla Gotta. Oslavy 111 let prostějovského tenisu vypuknou v 19 hodin. Jak budou vypadat, se můžete podívat a dočíst v pondělním vydání Prostějovského deníku. (mad)