„Je to pro mě strašně cenný turnaj. Odehrál jsem tady čtyři výborné zápasy, z toho tři vítězné. Hodnotím to slušně,“ vyprávěl Lehečka do kamery České televize.

Mladý hráč prostějovského tenisového klubu začal dosud životní semifinále sebevědomě. Pomáhal si velmi kvalitním servisem a došel si pro úvodní sadu. Od druhého setu Majchrzak, hráč figurující na hranici první a druhé stovky světového žebříčku, přestal chybovat a začal získávat jasnou převahu ve dlouhých výměnách.

Také do třetí sady vstoupil Polák poměrně rychlým brejkem a poradil si i se dvěma šancemi Lehečky na odpověď. „Ve třetím setu jsem začal slušně, šel jsem si pro to. Stejně jako druhý set, tak i třetí sadu zlomilo to, že jsem nevyužil dva brejkboly zpátky na 3:3. Takový hráč, jako je Kamil, to pak už nepustí,“ konstatoval Lehečka, který na Czech Open startoval na divokou kartu.

Díky postupu do semifinále se v žebříčku ATP propracuje zhruba o 160 pozic na 403. místo.

„Turnaj pro mě přinesl strašně moc dobrých zápasů a nových zkušenosti. Získal jsem hodně cenných vítězství. Bohužel dneska to nevyšlo, to se stává,“ zakončil Lehečka.

Druhým finalistou se stal obhájce titulu, Španěl Pablo Andújar, který se poradil s Italem Stefanem Travagliou 6:0, 6:3.

Česká radost ve čtyřhře

V pátek odpolende se v Prostějově hrálo finále čtyřhry, které skončilo českou radostí. Dvojice Zdeněk Kolář, Lukáš Rosol porazila indický pár Balaji - Sharan 6:2, 2:6, 10:6.

Finále dvouhry Czech Open je na programu v sobotu v 11 hodin.

MONETA Czech Open

Dvouhra, semifinále: Majchrzak (6-Pol.) - Lehečka (ČR) 4:6, 6:1, 6:2, Andújar (1-Šp.) - Travaglia 6:0, 6:3.

Čtyřhra, finále: Kolář, Rosol (ČR) - Balaji - Sharan (Ind.) 6:2, 2:6, 10:6.